mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany modernizacji ?szesnastki?

Plany modernizacji ?szesnastki?

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje modernizację kolejnego odcinka drogi krajowej nr 16. Drogowcy są przygotowani do remontu 18 km drogi z Barczewa do Biskupca.

Plany modernizacji ?szesnastki?
Droga krajowa nr 16 jest główną trasą prowadzącą ze wschodu na zachód województwa Warmińsko-Mazurskiego. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy województwa, ale i turyści podróżujący na Mazury. Przez wiele lat użytkownicy drogi narzekali, że jest kręta i niebezpieczna. Teraz jest szansa na zmianę tego stanu za sprawą pozyskanych pieniędzy na ten cel. W ostatnich latach przebudowano 14 km drogi z Olsztyna do Wójtowa i z Olsztyna do Naglad. Od roku trwają prace na kolejnych dwóch odcinkach o długości 14 km, z Wójtowa do Barczewa oraz z Naglad do Gietrzwałdu. Prace mają się zakończyć w listopadzie 2008 roku.
 
Kolejnym odcinkiem, którego modernizację chce zrealizować GDDKiA jest 18 km drogi z Barczewa do Biskupca. Gotowy jest już projekt a najpóźniej w styczniu przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę inwestycji. Droga będzie budowana w latach 2008-2010. Przebudowa ma być finansowana z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i pochłonie około 300 mln zł. Planowana droga będzie jednojezdniową główną przyspieszoną z trzema dwujezdniowymi odcinkami w miejscowościach Barczewo, Kromerowo i Biskupiec. Projekt zakłada też wybudowanie obwodnicy Kromerowa. Wzdłuż trasy powstanie prawie 1,5 km ekranów akustycznych o wysokości, wiadukty, kładki i przejazdy pod drogą, a także ekologiczne przejścia dla zwierząt.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~jacek 2008-04-10

Jednojezdniowa!!! Śmiech jak marnują się pieniądze! A czy w tym projekcie jast jakaś droga dla rowerów lub skuterów? Nie chciałbym jechać rowerem po takiej drodze i sądze,że żaden z Was nie zabrałby swojego dziecka na wycieczkę rowerową ze względów bezpieczeństwa!!!!

~dada 2008-02-01

Jak zwykle wszystko zaczyna się od Olsztyna !! A może tak od Ełku..................Obwodnica czeka a prace nadal stoją !!!!!!!

~Adam Olsztynianin 2007-12-03

Teraz lepiej.

~Adam Olsztynianin 2007-11-29

Co za bzdury, jaka Barczewa, Kromerowa itepe? Może tak Barczewo, Kromerowo i Biskupiec. phi

~rusec 2007-11-29

bardzo dobrze. droga jest w strasznym stanie. wiele drog wojewodzkich w polsce jest lepsza. szkoda ze nie buduja jednojezdniowej eski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando