mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany modernizacji ?szesnastki?

Plany modernizacji ?szesnastki?

Olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad planuje modernizację kolejnego odcinka drogi krajowej nr 16. Drogowcy są przygotowani do remontu 18 km drogi z Barczewa do Biskupca.

Plany modernizacji ?szesnastki?
Droga krajowa nr 16 jest główną trasą prowadzącą ze wschodu na zachód województwa Warmińsko-Mazurskiego. Korzystają z niej nie tylko mieszkańcy województwa, ale i turyści podróżujący na Mazury. Przez wiele lat użytkownicy drogi narzekali, że jest kręta i niebezpieczna. Teraz jest szansa na zmianę tego stanu za sprawą pozyskanych pieniędzy na ten cel. W ostatnich latach przebudowano 14 km drogi z Olsztyna do Wójtowa i z Olsztyna do Naglad. Od roku trwają prace na kolejnych dwóch odcinkach o długości 14 km, z Wójtowa do Barczewa oraz z Naglad do Gietrzwałdu. Prace mają się zakończyć w listopadzie 2008 roku.
 
Kolejnym odcinkiem, którego modernizację chce zrealizować GDDKiA jest 18 km drogi z Barczewa do Biskupca. Gotowy jest już projekt a najpóźniej w styczniu przyszłego roku ogłoszony zostanie przetarg na wykonawcę inwestycji. Droga będzie budowana w latach 2008-2010. Przebudowa ma być finansowana z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko i pochłonie około 300 mln zł. Planowana droga będzie jednojezdniową główną przyspieszoną z trzema dwujezdniowymi odcinkami w miejscowościach Barczewo, Kromerowo i Biskupiec. Projekt zakłada też wybudowanie obwodnicy Kromerowa. Wzdłuż trasy powstanie prawie 1,5 km ekranów akustycznych o wysokości, wiadukty, kładki i przejazdy pod drogą, a także ekologiczne przejścia dla zwierząt.

Podobne wiadomości:

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~jacek 2008-04-10

Jednojezdniowa!!! Śmiech jak marnują się pieniądze! A czy w tym projekcie jast jakaś droga dla rowerów lub skuterów? Nie chciałbym jechać rowerem po takiej drodze i sądze,że żaden z Was nie zabrałby swojego dziecka na wycieczkę rowerową ze względów bezpieczeństwa!!!!

~dada 2008-02-01

Jak zwykle wszystko zaczyna się od Olsztyna !! A może tak od Ełku..................Obwodnica czeka a prace nadal stoją !!!!!!!

~Adam Olsztynianin 2007-12-03

Teraz lepiej.

~Adam Olsztynianin 2007-11-29

Co za bzdury, jaka Barczewa, Kromerowa itepe? Może tak Barczewo, Kromerowo i Biskupiec. phi

~rusec 2007-11-29

bardzo dobrze. droga jest w strasznym stanie. wiele drog wojewodzkich w polsce jest lepsza. szkoda ze nie buduja jednojezdniowej eski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.