mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany na kolejny odcinek S-7

Plany na kolejny odcinek S-7

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Krakowie poinformowała o rozpoczęciu konsultacji społecznych w sprawie budowy drogi ekspresowej S-7 na blisko 60 km odcinku Moczydło - Kraków.

Plany na kolejny odcinek S-7

Od 30 października do 15 listopada mieszkańcy gmin położonych wzdłuż planowanej drogi mogą zapoznać się z materiałami informacyjnymi i projektami przebiegu trasy.
Główne cele przedsięwzięcia, to zwiększenie przepustowości, usprawnienie ruchu, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu, poprawa warunków środowiskowych, zmniejszenie natężenia ruchu samochodowego w miejscowościach leżących przy istniejącej drodze krajowej nr 7 oraz aktywizacja gospodarcza przyległych terenów.

Zakres planowanej inwestycji obejmuje budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z węzłami, drogami poprzecznymi w obszarze inwestycji i drogami serwisowymi zapewniającymi obsługę terenów przyległych. Docelowo planuje się rozbudowę każdej jezdni o dodatkowy pas ruchu. Na trasie zaplanowano 9 węzłów bezkolizyjnych oraz 3 obwodnice: Książa Wielkiego, Miechowa i Słomnik. Powstaną także przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i siatki zapobiegające przedostaniu się zwierząt na drogę.

W tej chwili trwa opracowywanie dokumentacji projektowej na etapie studium techniczno - ekonomiczno - środowiskowego, raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko wraz z uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych dla całego odcinka S-7.
Według planów inwestycyjnych GDDKiA, budowa przynajmniej jednej jezdni S-7 ma być zrealizowana do 2012 roku. Koszty budowy sięgną kilku miliardów złotych.

Przeczytaj także:

Problem z Zakopianką (2007-10-10)

Priorytetowa S7 Jędrzejów – Kraków? (2007-05-18)


Podobne wiadomości:

Lepszy numer

auto motor i sport 0000-00-00

"Dwieścieszóstka" skłoniła do wydania pieniędzy ponad 5 milionów ludzi, a licznik wciąż bije, bo jeszcze nie wyszła z produkcji. Jej następca jest bardziej wyrośnięty, i ma jeszcze bardziej szeroki uśmiech. Peugeot 207 w teście.

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~astrolog 2007-10-31

Troche zamarlem jak uslyszalem ze PO chce zrezygnowac z budowy S7 na odcinku od Jedrzejowa do Krakowa, ale jednak beda budowac te cholernie potrzebna droge. Najbardziej potrzebna jest obwodnica Krakowa od Slomnik do Biezanowa - tu zdecydowanie powinna byc dwupasmowa. Jesli bedzie po jednym pasie od Jedrzejowa do Slomnikow tez nie bedzie tragedii. Jednak budowa od razu dwoch pasow jest duzo tansza. Gdy zas bedzie ekspresowka na tym odcinku, ruch na siodemce mocno wzrosnie i sie okaze, ze warto bylo budowac od razu dwa pasy.

~kej 2007-10-31

S7 na całej długości już dawno powinna być exspresowa a tu co nowy rząd to zmienia jej budowe ile na tej drodze wypadków ,taki olbrzymi ruch i nikt nic z tego sobie nie robi tylko ciągłe zmiany.

~MtM 2007-10-31

To są chore pomysły, tam trzeba wybudować nową drogę (autostradę) ze względu na ukształtowanie terenu DK 7 nie da sie przerobić na S 7. Oczywiście obwodnice tych trzech miejscowości w standarcie GP to już dawno należało wybudować.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross