mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany remontowe w Warszawie na 2013 rok

Plany remontowe w Warszawie na 2013 rok

Ul. Modlińska na odcinku od Mostu nad Kanałem Żerańskim do Trasy Mostu Marii Skłodowskiej Curie (jezdnia wschodnia), ulica Mokotowska na odcinku Armii Ludowej – pl. Zbawiciela, ul. Cegielniana – Sympatyczna na odcinku ul. Techników i ul Potrzebnej - to warszawskie ulice wytypowane do pilnych prac remontowych. Na Pradze Płd. nową nawierzchnię otrzyma ul. Ostrobramska na odcinku od Al. Stanów Zjednoczenia do ul. Fieldorfa.

Plany remontowe w Warszawie na 2013 rok
- 3 mln zł przeznaczymy na wymianę nawierzchni chodników m. in. w ul. Żelaznej na odcinku ul. Chłodna – al. Solidarności, tutaj wyremontujemy obie strony ulicy. Również południowa strona ul. Wolskiej, na odcinku ul. Płockiej i ul. Bema, a także północna strona ul. Leszno na odcinku  ul. Okopowej i Młynarskiej. Generalny remont przejdzie również ścieżka rowerowa na ul. Ostrobramskiej, na odcinku ul. Rodziewiczówny i ul. Fieldorfa - zapowiada zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Do ważniejszych przedsięwzięć 2013 r. należeć będzie remont wiaduktu nad torami WKD wzdłuż ul.  Łopuszańskiej. Jest to ostatni wiadukt przeznaczony do remontu, który został wybudowany w tej samej technologii co wyremontowane już w latach minionych wiadukt wzdłuż ul. Saskiej i wiadukt na ul. Hynka.  To nie jedyny obiekt przy którym ruszą prace. Kolejny, to wiadukt na ul. Świerszcza.

- W Wilanowie rozpoczniemy budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Vogla i ul. Sytej. To niebezpieczne skrzyżowanie o dużym natężeniu ruchu, w związku z tym zmiana w organizacji ruchu w postaci budowy ronda jest tam niezbędna. ZDM wprowadzi zmiany również na Bielanach, poprzez wydzielenie lewoskrętu, jadąc od strony ul. Estrady w ul. Nocznickiego. Zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni ul. Wólczyńskiej na odcinku ulic Reymonta – Arkuszowa oraz zostanie wybudowana studnia odwadniająca i chodnik wzdłuż Cmentarza Wawrzyszewskiego. W tym roku ZDM będzie kontynuował prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Wólczyńska – Arkuszowa, a  na doświetlanie przejść dla pieszych przeznaczy 150 tys. zł - informuje ZDM warszawa.

ZDM podpisał porozumienie z MPWiK na wykonanie nowej jezdni, chodników, elementów bezpieczeństwa ruchu po wybudowaniu kanalizacji na ul. Trakt Lubelski. We współpracy z firma Dalkia zostanie przeprowadzony remont mostu w ciągu ul. Gołkowskiej wraz z przebudową sieci cieplnej zlokalizowanej pod mostem. Po zakończeniu prac zostanie ułożona nowa nawierzchnia na jezdni i  chodnikach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.