mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Plany remontowe w Warszawie na 2013 rok

Plany remontowe w Warszawie na 2013 rok

Ul. Modlińska na odcinku od Mostu nad Kanałem Żerańskim do Trasy Mostu Marii Skłodowskiej Curie (jezdnia wschodnia), ulica Mokotowska na odcinku Armii Ludowej – pl. Zbawiciela, ul. Cegielniana – Sympatyczna na odcinku ul. Techników i ul Potrzebnej - to warszawskie ulice wytypowane do pilnych prac remontowych. Na Pradze Płd. nową nawierzchnię otrzyma ul. Ostrobramska na odcinku od Al. Stanów Zjednoczenia do ul. Fieldorfa.

Plany remontowe w Warszawie na 2013 rok
- 3 mln zł przeznaczymy na wymianę nawierzchni chodników m. in. w ul. Żelaznej na odcinku ul. Chłodna – al. Solidarności, tutaj wyremontujemy obie strony ulicy. Również południowa strona ul. Wolskiej, na odcinku ul. Płockiej i ul. Bema, a także północna strona ul. Leszno na odcinku  ul. Okopowej i Młynarskiej. Generalny remont przejdzie również ścieżka rowerowa na ul. Ostrobramskiej, na odcinku ul. Rodziewiczówny i ul. Fieldorfa - zapowiada zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Do ważniejszych przedsięwzięć 2013 r. należeć będzie remont wiaduktu nad torami WKD wzdłuż ul.  Łopuszańskiej. Jest to ostatni wiadukt przeznaczony do remontu, który został wybudowany w tej samej technologii co wyremontowane już w latach minionych wiadukt wzdłuż ul. Saskiej i wiadukt na ul. Hynka.  To nie jedyny obiekt przy którym ruszą prace. Kolejny, to wiadukt na ul. Świerszcza.

- W Wilanowie rozpoczniemy budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Vogla i ul. Sytej. To niebezpieczne skrzyżowanie o dużym natężeniu ruchu, w związku z tym zmiana w organizacji ruchu w postaci budowy ronda jest tam niezbędna. ZDM wprowadzi zmiany również na Bielanach, poprzez wydzielenie lewoskrętu, jadąc od strony ul. Estrady w ul. Nocznickiego. Zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni ul. Wólczyńskiej na odcinku ulic Reymonta – Arkuszowa oraz zostanie wybudowana studnia odwadniająca i chodnik wzdłuż Cmentarza Wawrzyszewskiego. W tym roku ZDM będzie kontynuował prace przy budowie ronda u zbiegu ulic Wólczyńska – Arkuszowa, a  na doświetlanie przejść dla pieszych przeznaczy 150 tys. zł - informuje ZDM warszawa.

ZDM podpisał porozumienie z MPWiK na wykonanie nowej jezdni, chodników, elementów bezpieczeństwa ruchu po wybudowaniu kanalizacji na ul. Trakt Lubelski. We współpracy z firma Dalkia zostanie przeprowadzony remont mostu w ciągu ul. Gołkowskiej wraz z przebudową sieci cieplnej zlokalizowanej pod mostem. Po zakończeniu prac zostanie ułożona nowa nawierzchnia na jezdni i  chodnikach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.