mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Budowa dojazdów już na finiszu

Płock: Budowa dojazdów już na finiszu

Dobiega końca pierwszy etap budowy ostatniego, IV odcinka dróg dojazdowych do nowego mostu w Płocku. 4,5 km trasa prawdopodobnie zostanie udostępniona kierowcom już w grudniu bieżącego roku. Natomiast do końca maja przyszłego roku drogowcy zakończą drugi etap zadania.

Płock: Budowa dojazdów już na finiszu
Na ukończeniu są prace związane z pierwszym etapem budowy ostatniego, IV odcinka dróg dojazdowych do nowej przeprawy przez Wisłę w Płocku. Mierząca 4,5 km droga biegnie od ronda przy Dobrzykowskiej do ronda z ul. Kutnowską i Łącką. Do końca listopada wykonawca powinien wykonać podstawowe roboty drogowe, obejmujące m.in. budowę jezdni oraz obustronnych poboczy bitumicznych i ziemnych, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na przecięciu z ul. Browarną, ronda na skrzyżowaniu z ulicą Kutnowską, a także wiaduktu w ulicy Ciechomickiej. Zakres inwestycji obejmuje również budowę dróg dojazdowych do działek, 190 m odcinka ulicy Browarnej, oświetlenia, odwodnienia, przepustów i separatorów, jak również przebudowę urządzeń energetycznych, wodociągowych i teletechnicznych. Nową trasą pierwsi kierowcy pojadą prawdopodobnie już w grudniu. W drugim etapie, do końca maja przyszłego roku, wykonawca uporządkuje plac budowy i nasadzi zieleń.

Prace wykonuje konsorcjum pięciu firm: warszawskiego Polimexu-Mostostal, Doprastavu z Bratysławy, płockiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Usługowego Wereszczyński oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Lulek 2008-11-21

Ten most to już się nadaje do remontu - jazda po nim to prawdziwa "przygoda".

~kkk 2008-11-20

a pewnie w maju padnie hasło most do remontu i tak za 5 lat mostem pojadą pierwsi kierowcy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.