mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Budowa dojazdów już na finiszu

Płock: Budowa dojazdów już na finiszu

Dobiega końca pierwszy etap budowy ostatniego, IV odcinka dróg dojazdowych do nowego mostu w Płocku. 4,5 km trasa prawdopodobnie zostanie udostępniona kierowcom już w grudniu bieżącego roku. Natomiast do końca maja przyszłego roku drogowcy zakończą drugi etap zadania.

Płock: Budowa dojazdów już na finiszu
Na ukończeniu są prace związane z pierwszym etapem budowy ostatniego, IV odcinka dróg dojazdowych do nowej przeprawy przez Wisłę w Płocku. Mierząca 4,5 km droga biegnie od ronda przy Dobrzykowskiej do ronda z ul. Kutnowską i Łącką. Do końca listopada wykonawca powinien wykonać podstawowe roboty drogowe, obejmujące m.in. budowę jezdni oraz obustronnych poboczy bitumicznych i ziemnych, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na przecięciu z ul. Browarną, ronda na skrzyżowaniu z ulicą Kutnowską, a także wiaduktu w ulicy Ciechomickiej. Zakres inwestycji obejmuje również budowę dróg dojazdowych do działek, 190 m odcinka ulicy Browarnej, oświetlenia, odwodnienia, przepustów i separatorów, jak również przebudowę urządzeń energetycznych, wodociągowych i teletechnicznych. Nową trasą pierwsi kierowcy pojadą prawdopodobnie już w grudniu. W drugim etapie, do końca maja przyszłego roku, wykonawca uporządkuje plac budowy i nasadzi zieleń.

Prace wykonuje konsorcjum pięciu firm: warszawskiego Polimexu-Mostostal, Doprastavu z Bratysławy, płockiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Usługowego Wereszczyński oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Mercedes S600 Pullman Guard - luksus...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Lulek 2008-11-21

Ten most to już się nadaje do remontu - jazda po nim to prawdziwa "przygoda".

~kkk 2008-11-20

a pewnie w maju padnie hasło most do remontu i tak za 5 lat mostem pojadą pierwsi kierowcy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.