mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Konsorcjum wybuduje drogi dojazdowe

Płock: Konsorcjum wybuduje drogi dojazdowe

Urząd Miasta Płocka poinformował o podpisaniu umowy na budowę ostatniego, czwartego odcinka dróg dojazdowych do nowej przeprawy przez Wisłę w Płocku. Zakończenie prac budowlanych na 4,5 km trasie ma nastąpić w maju 2009 roku.

Płock: Konsorcjum wybuduje drogi dojazdowe
Druga przeprawa mostowa przez Wisłę w Płocku została oddana do użytku już w ubiegłym roku, jednak nie był to koniec prac związanych z tą inwestycją. Aby możliwe było przeniesienie ruchu tranzytowego na nowy most, konieczna jest budowa ostatniego, 4,5 km odcinka dróg dojazdowych od skrzyżowania z ulica Dobrzykowską. Po drodze trasa przetnie ulicę Ciechomicką, przechodząc pod wiaduktem, i ulicę Browarną. Na koniec w Górach połączy się rondem z ulicami Kutnowską i Łącką. W planach jest także budowa prawie 200 metrów ulicy Browarnej.

Prace budowlane wykona konsorcjum pięciu firm: warszawski Polimex-Mostostal, Doprastav ze słowackiej Bratysławy, płockie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Usługowego „Wereszczyński” oraz gostynińskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych. Konsorcjum zwyciężyło w drugim etapie przetargu, w którym decydowała cena. Zaproponowało, że wykona inwestycję za blisko 60 mln zł. Druga firma, Budimex Dromex, złożyła ofertę o 22 mln zł wyższą.

Dzięki powstaniu kolejnego odcinka dróg dojazdowych część ruchu ciężarowego zostanie skierowana na nowy most. Zakończenie prac powinno nastąpić w maju 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2008-05-10

Oferta Budimex Dromex firmy z bardzo duzym doswiadczeniem wynosiła 82 mln natomist konkurencji czyli konsorcjum pięciu firm 60mln .Róznica 22 mln stanowi 33% kosztów firm które wygrały przetarg. Wydaje sie ze postepowanie przetargowe prowadzono w oparciu o rózne kosztorysy wstępnę .Ceny materiałow dla wszystkich są podobne jak i ceny robocizny więc skąd te różnice.Przy tej kwocie normalnym układe jes kwota 2-3%.Mam ndzieję ze nie zastosują wariantu oszczędnościowego w wykonastwie tak jak na budowanej A2( grubości dywanika asfaltowego inf TVP lub wadliwej izolacji)

~Zyga 2008-05-08

Niestety - ani budowa nowego mostu, ani dokończenie ostatniego fragmentu tzw. dróg dojazdowych nie wyprowadzi z Płocka ruchu tranzytowego. Zmienią się jedynie miejsca powstawania korków. W celu rozwiązania tego problemu konieczna jest budowa planowanej tzw.obwodnicy północnej - od ronada na ul.Wyszogrodzkiej do Goślic (DK60) - a na to się przed mistrzostwami Euro2012 raczej nie zapowiada. Rozwój (a w zasadzie niedorozwój) infrastruktury komunikacyjnej w Płocku jest klasycznym przykładem zbiegu złych dla tego miasta okoliczności - braku zdecydowanych działań ze strony władz samorządowych oraz potrzeb infrastrukturalnych "wywołanych" przez organizację Euro 2012, które to potrzeby omijają Płock szerokim łukiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.