mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty

Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty

Został rozstrzygnięty przetarg ograniczony na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje pierwszy odcinek płockiej trasy tranzytowej łączącej rondo Wojska Polskiego z Orlenem, drogą krajową DK 60 w kierunku Ciechanowa i drogą wojewódzką DW 567 w kierunku Płońska.

Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty
W ramach pierwszego etapu powstanie droga tranzytowa klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości 1,6 km, która wyprowadzi ruch tranzytowy i ciężarowy z centrum miasta w kierunku północnym wraz z węzłem drogowym na skrzyżowaniu z ul. Otolińską. Węzeł ten będzie dwupasowym rondem. Powstaną także drogi serwisowe oraz zostaną przebudowane kolizje w infrastrukturze technicznej.

Inwestorem jest Gmina-Miasto Płock. Wybrana oferta opiewa na łączną kwotę blisko 32,5 mln zł. Okres realizacji przewidziano na 12 miesięcy od daty przekazania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej wraz z dokumentacją techniczną.

Wykonawcą zadania „Budowa łącznika pomiędzy Rondem Wojska Polskiego a węzłem obwodnicy północno-zachodniej „Bielska” w Płocku – Etap I: odcinek od Ronda Wojska Polskiego do nowoprojektowanego węzła „Boryszewo”, który spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu i złożył najkorzystniejszą ofertę, jest konsorcjum firm: Bilfinger Infrastructure S.A., z Warszawy – Lider oraz  Bilfinger Construction GmbH z  Wiesbaden (Niemcy).
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.