mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty

Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty

Został rozstrzygnięty przetarg ograniczony na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje pierwszy odcinek płockiej trasy tranzytowej łączącej rondo Wojska Polskiego z Orlenem, drogą krajową DK 60 w kierunku Ciechanowa i drogą wojewódzką DW 567 w kierunku Płońska.

Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty
W ramach pierwszego etapu powstanie droga tranzytowa klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości 1,6 km, która wyprowadzi ruch tranzytowy i ciężarowy z centrum miasta w kierunku północnym wraz z węzłem drogowym na skrzyżowaniu z ul. Otolińską. Węzeł ten będzie dwupasowym rondem. Powstaną także drogi serwisowe oraz zostaną przebudowane kolizje w infrastrukturze technicznej.

Inwestorem jest Gmina-Miasto Płock. Wybrana oferta opiewa na łączną kwotę blisko 32,5 mln zł. Okres realizacji przewidziano na 12 miesięcy od daty przekazania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej wraz z dokumentacją techniczną.

Wykonawcą zadania „Budowa łącznika pomiędzy Rondem Wojska Polskiego a węzłem obwodnicy północno-zachodniej „Bielska” w Płocku – Etap I: odcinek od Ronda Wojska Polskiego do nowoprojektowanego węzła „Boryszewo”, który spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu i złożył najkorzystniejszą ofertę, jest konsorcjum firm: Bilfinger Infrastructure S.A., z Warszawy – Lider oraz  Bilfinger Construction GmbH z  Wiesbaden (Niemcy).
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando