mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty

Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty

Został rozstrzygnięty przetarg ograniczony na wyłonienie wykonawcy, który wybuduje pierwszy odcinek płockiej trasy tranzytowej łączącej rondo Wojska Polskiego z Orlenem, drogą krajową DK 60 w kierunku Ciechanowa i drogą wojewódzką DW 567 w kierunku Płońska.

Płock: Przetarg na trasę tranzytową rozstrzygnięty
W ramach pierwszego etapu powstanie droga tranzytowa klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) o długości 1,6 km, która wyprowadzi ruch tranzytowy i ciężarowy z centrum miasta w kierunku północnym wraz z węzłem drogowym na skrzyżowaniu z ul. Otolińską. Węzeł ten będzie dwupasowym rondem. Powstaną także drogi serwisowe oraz zostaną przebudowane kolizje w infrastrukturze technicznej.

Inwestorem jest Gmina-Miasto Płock. Wybrana oferta opiewa na łączną kwotę blisko 32,5 mln zł. Okres realizacji przewidziano na 12 miesięcy od daty przekazania decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej wraz z dokumentacją techniczną.

Wykonawcą zadania „Budowa łącznika pomiędzy Rondem Wojska Polskiego a węzłem obwodnicy północno-zachodniej „Bielska” w Płocku – Etap I: odcinek od Ronda Wojska Polskiego do nowoprojektowanego węzła „Boryszewo”, który spełnił wszystkie warunki udziału w postępowaniu i złożył najkorzystniejszą ofertę, jest konsorcjum firm: Bilfinger Infrastructure S.A., z Warszawy – Lider oraz  Bilfinger Construction GmbH z  Wiesbaden (Niemcy).
Tematy w artykule: mazowieckie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
Skoda Fabia Black Edition - limitowana wersja
W polskich salonach debiutuje limitowana Skoda Fabia Black Edition. Auto wyróżnia się czarnym, eleganckim kolorem i bogatszym wyposażeniem. Egzemplarze z ograniczonej puli są dostępne w salonach od 63 030 zł.