mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu

Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu

14 maja bieżącego roku wykonawca inwestycji związanej z budową IV odcinka dróg dojazdowych do nowego mostu w Płocku przejął plac budowy. 4,5 km trasa według planów ma powstać do maja przyszłego roku.

Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu
Odcinek dróg dojazdowych do nowej przeprawy przez Wisłę w Płocku, dzięki któremu część ruchu ciężarowego zostanie skierowana na nowy most, poprowadzi od skrzyżowania z ulicą Dobrzykowską. Po drodze, przechodząc pod niedużym wiaduktem, przetnie ulicę Ciechomicką i Browarną. Na koniec w Górach połączy się rondem z ulicami Kutnowską i Łącką. W planach jest także budowa prawie 200 metrów ulicy Browarnej.

Prace na przejętym właśnie placu budowy wykona konsorcjum pięciu firm: warszawskiego Polimexu-Mostostal, Doprastavu ze słowackiej Bratysławy, płockiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Usługowego „Wereszczyński" oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł. Zakończenie prac powinno nastąpić w maju 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~romek 2008-05-16

Prosze podawac w steszczeniu pełną informacje o uczestnikach przetargu.W pierwszej informacji podano że kontrofertę złozyła firma Budimex Dromex z cena 82 mln za to zadanie.Budimex -Dromex jest firma o duzym doswiadczeniu w realizacji trudnych zadan drogowych i można przyjąc jako pewnik ze wkalkulacji ujeła wszystkie koszty zwiazane z tym przedsiewzieciem drogowym .Firmy konkurencyjne małe jezeli chodzi o posiadany potencjał wyknawczy i finansowy złozyły oferte o 33% niższą od głownego konkurenta.Mozna smiało zadac pytanie gdzie powstały tak duże "oszczedności" na realizacje tego zadania.Materiały podstawowe do budowy: asfalt zwir ,beton ,transport,robocizna róznia sie w cenach o parę procent przyjetych do kalkulacji wiec gdzie "wykrecono" takie róznice. Rozumiem ze do kalkulacji przedstawiono oferentom ten sam kosztorys inwestorski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.