mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu

Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu

14 maja bieżącego roku wykonawca inwestycji związanej z budową IV odcinka dróg dojazdowych do nowego mostu w Płocku przejął plac budowy. 4,5 km trasa według planów ma powstać do maja przyszłego roku.

Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu
Odcinek dróg dojazdowych do nowej przeprawy przez Wisłę w Płocku, dzięki któremu część ruchu ciężarowego zostanie skierowana na nowy most, poprowadzi od skrzyżowania z ulicą Dobrzykowską. Po drodze, przechodząc pod niedużym wiaduktem, przetnie ulicę Ciechomicką i Browarną. Na koniec w Górach połączy się rondem z ulicami Kutnowską i Łącką. W planach jest także budowa prawie 200 metrów ulicy Browarnej.

Prace na przejętym właśnie placu budowy wykona konsorcjum pięciu firm: warszawskiego Polimexu-Mostostal, Doprastavu ze słowackiej Bratysławy, płockiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Usługowego „Wereszczyński" oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł. Zakończenie prac powinno nastąpić w maju 2009 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~romek 2008-05-16

Prosze podawac w steszczeniu pełną informacje o uczestnikach przetargu.W pierwszej informacji podano że kontrofertę złozyła firma Budimex Dromex z cena 82 mln za to zadanie.Budimex -Dromex jest firma o duzym doswiadczeniu w realizacji trudnych zadan drogowych i można przyjąc jako pewnik ze wkalkulacji ujeła wszystkie koszty zwiazane z tym przedsiewzieciem drogowym .Firmy konkurencyjne małe jezeli chodzi o posiadany potencjał wyknawczy i finansowy złozyły oferte o 33% niższą od głownego konkurenta.Mozna smiało zadac pytanie gdzie powstały tak duże "oszczedności" na realizacje tego zadania.Materiały podstawowe do budowy: asfalt zwir ,beton ,transport,robocizna róznia sie w cenach o parę procent przyjetych do kalkulacji wiec gdzie "wykrecono" takie róznice. Rozumiem ze do kalkulacji przedstawiono oferentom ten sam kosztorys inwestorski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP. 
Odgadnij model Odgadnij model