mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu

Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu

14 maja bieżącego roku wykonawca inwestycji związanej z budową IV odcinka dróg dojazdowych do nowego mostu w Płocku przejął plac budowy. 4,5 km trasa według planów ma powstać do maja przyszłego roku.

Płock: Rusza budowa dróg dojazdowych do mostu
Odcinek dróg dojazdowych do nowej przeprawy przez Wisłę w Płocku, dzięki któremu część ruchu ciężarowego zostanie skierowana na nowy most, poprowadzi od skrzyżowania z ulicą Dobrzykowską. Po drodze, przechodząc pod niedużym wiaduktem, przetnie ulicę Ciechomicką i Browarną. Na koniec w Górach połączy się rondem z ulicami Kutnowską i Łącką. W planach jest także budowa prawie 200 metrów ulicy Browarnej.

Prace na przejętym właśnie placu budowy wykona konsorcjum pięciu firm: warszawskiego Polimexu-Mostostal, Doprastavu ze słowackiej Bratysławy, płockiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych i Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Usługowego „Wereszczyński" oraz gostynińskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Budowlanych. Koszt inwestycji to blisko 60 mln zł. Zakończenie prac powinno nastąpić w maju 2009 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~romek 2008-05-16

Prosze podawac w steszczeniu pełną informacje o uczestnikach przetargu.W pierwszej informacji podano że kontrofertę złozyła firma Budimex Dromex z cena 82 mln za to zadanie.Budimex -Dromex jest firma o duzym doswiadczeniu w realizacji trudnych zadan drogowych i można przyjąc jako pewnik ze wkalkulacji ujeła wszystkie koszty zwiazane z tym przedsiewzieciem drogowym .Firmy konkurencyjne małe jezeli chodzi o posiadany potencjał wyknawczy i finansowy złozyły oferte o 33% niższą od głownego konkurenta.Mozna smiało zadac pytanie gdzie powstały tak duże "oszczedności" na realizacje tego zadania.Materiały podstawowe do budowy: asfalt zwir ,beton ,transport,robocizna róznia sie w cenach o parę procent przyjetych do kalkulacji wiec gdzie "wykrecono" takie róznice. Rozumiem ze do kalkulacji przedstawiono oferentom ten sam kosztorys inwestorski

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?