mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: Utrudnienia na moście Piłsudskiego

Płock: Utrudnienia na moście Piłsudskiego

Od kilku dni trwają prace związane z wymianą latarni na moście Piłsudskiego w Płocku. W związku z koniecznością czasowego zajęcia pasa drogowego, w godzinach nocnych obowiązuje nowa organizacja ruchu. Prace potrwają do końca października 2008 roku.

Płock: Utrudnienia na moście Piłsudskiego
23 września bieżącego roku rozpoczęły się prace przy wymianie latarni na starym moście im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Płocku, który znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 60. W związku z wymianą latarni, poprzedzoną pracami przygotowawczymi i kontrolą stanu technicznego obiektu, na moście została wprowadzona tymczasowo nowa organizacja ruchu. Prace prowadzone są godzinach od 21.00 do 5.00. Aby wymienić jedną latarnię, trzeba zająć 15m odcinek pasa drogowego na około 4 godziny. Zatem w tym czasie na kolejnych odcinkach ruch odbywa się wahadłowo. Podczas prac ruchem ulicznym kierują uprawnieni pracownicy.

Inwestycja obejmuje wymianę oświetlenia drogowego na moście (20 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi). Projekt latarni nawiązuje do historycznego stylu. Kształtem będą one przypominać literę P. Aktualne prace na moście poprzedził natomiast montaż sprzętu oświetleniowego pod przeprawą. Płocki most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie najdłuższym w Europie obiektem tego typu z podświetleniem iluminacyjnym. Filary konstrukcji rozjaśni światło o niebieskiej barwie. Kratownice z kilku stron podświetlą projektory rzucające światło białe, bursztynowe i czerwone.

Wszystkie prace potrwają do końca października. Ich wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Usługowe Wereszczyński, a koszt tego zadania to około 3,4 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~mateusz 2008-10-19

Zawsze w razie watpliwosci czy most jest przejezdny albo inne drogi sa bez utrudnien dla ruchu mozna zadzwonić pod numer 118 118.Uzyskamy kazda informacje.

~jumper 2008-09-26

to piękny obiekt , cieszę się , że będzie ładnie wyglądał . pozdrawiam wszystkich kierowców z Wrocławia =]

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.