mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płock: dofinansują rozbudowę Otolińskiej

Płock: dofinansują rozbudowę Otolińskiej

Kluczowa arteria Płocka może liczyć na rozbudowę przy unijnym wsparciu. Wartość projektu to 40,4 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 25 mln zł. Dzięki rozbudowie ul. Otolińskiej Płock ma zyskać atrakcyjny ciąg komunikacyjny, zapewniający płynność ruchu, bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Płock: dofinansują rozbudowę Otolińskiej
Otolińska jest niezwykle ważną komunikacyjnie ulicą Płocka. Łączy się bezpośrednio z ul. Piłsudskiego – drogą krajową nr 62. Poza tym krzyżuje się z wieloma innymi znaczącymi ulicami miasta – np. ul. Chopina, która stanowi dojazd do stacji PKP Płock Główny i dworca PKS, a także stanowi połączenie z terenami przemysłowymi.
 
Ulica została wybudowana w latach 1950-60 dla ruchu średniego. W 1996 r. odnowiono jej nawierzchnię jedynie na długości 773 m – od ul. Piłsudskiego do torów kolejowych. Pozostała część ulicy – 1462 m podlegała dotychczas tylko bieżącemu utrzymaniu. Wzmożony ruch oraz czynniki środowiska wzmagają proces niszczenia ulicy. Ze względu na zły stan techniczny drogi i bezpieczeństwo użytkowników wprowadzono ograniczenie prędkości do 40 km/h. Konsekwencją jest mniejsza płynność ruchu i ograniczona przepustowość ulicy, co z pewnością uda się zmienić dzięki dofinansowaniu unijnemu.
 
 
Sam projekt obejmuje rozbudowę ulicy wraz z brakującą infrastrukturą na odcinku od al. Piłsudskiego do granicy miasta. Jest to odcinek o długości 2235 mb. Głównym założeniem inwestycji jest usprawnienie komunikacji drogowej i poprawa bezpieczeństwa drogowego w mieście. W ramach inwestycji przewiduje się prace budowlane – drogowe, sanitarne i elektryczne. Przebudowane zostaną chodniki (9911 m2), wybudowane 4363 m2 ścieżki rowerowej o utwardzonej nawierzchni i odbudowane 1630 mb ul. Targowej – drogi powiatowej. Projekt zakłada też budowę 4195 mb kanalizacji deszczowej. Poza tym przebudowanych będzie osiem skrzyżowań oraz wykonane zostaną: wyspa dzieląca, zieleń, zatoki autobusowe, parkingi, a także oświetlenie.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.