mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płocki most czeka na remont

Płocki most czeka na remont

Zgodnie z wieloletnim planem inwestycyjnym, remont mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płocku był planowany na 2013 r. Ostateczna decyzja w sprawie terminu przeprowadzenia remontu będzie jednak wynikała z możliwości budżetu miasta. Obecnie nie ma zarezerwowanych środków w budżecie na realizacje tej inwestycji w 2012 r., natomiast w tym roku zapadnie decyzja, czy most będzie remontowany w 2013 r. i z jakich źródeł będzie finansowany remont. Dotychczasowy szacunkowy koszt inwestycji to 11-12 milionów złotych.

Płocki most czeka na remont
MZD otrzymał już dokumentację projektową remontu części drogowej Mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w oparciu o którą może zostać przeprowadzony remont płockiego mostu drogowo-kolejowego w 2013 r. To rezultat przetargu nieograniczonego, który odbył się w czerwcu 2011 r. Opracowaniem dokumentacji projektowej zajęła się firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o., której oferta z kwotą ponad 158 tys. zł brutto została najwyżej oceniona spośród sześciu oferentów biorących udział w przetargu nieograniczonym w ramach zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej remontu Mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego przez rzekę Wisłę w Płocku”. Opracowana dokumentacja projektowa ma na celu poprawę stanu użytkowania przeprawy mostowej. Zakres remontu dotyczy wyłącznie części drogowej i nie ingeruje w część kolejową. Przewidywany koszt remontu mostu (bez remontu ul. Mostowej i Kolejowej) według powyższej specyfikacji jest określony na kwotę 7,5 mln złotych netto.

Aktualnie MZD szuka możliwości pozyskania środków zewnętrznych na zrealizowanie tej inwestycji w 2013 r. w oparciu o różne programy. Niektóre z nich przewidują możliwości dofinansowania tylko remontu obiektu mostowego, niektóre całego ciągu komunikacyjnego łącznie z obiektem mostowym. Optymalnym rozwiązaniem, do którego będzie dążył Miejski Zarząd Dróg będzie remont mostu wraz z dojazdami w rejonie ulic Kolejowej i Mostowej. W czasie remontu przeprawa będzie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego na okres około 3 miesięcy.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.