mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płocki most czeka na remont

Płocki most czeka na remont

Zgodnie z wieloletnim planem inwestycyjnym, remont mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płocku był planowany na 2013 r. Ostateczna decyzja w sprawie terminu przeprowadzenia remontu będzie jednak wynikała z możliwości budżetu miasta. Obecnie nie ma zarezerwowanych środków w budżecie na realizacje tej inwestycji w 2012 r., natomiast w tym roku zapadnie decyzja, czy most będzie remontowany w 2013 r. i z jakich źródeł będzie finansowany remont. Dotychczasowy szacunkowy koszt inwestycji to 11-12 milionów złotych.

Płocki most czeka na remont
MZD otrzymał już dokumentację projektową remontu części drogowej Mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego w oparciu o którą może zostać przeprowadzony remont płockiego mostu drogowo-kolejowego w 2013 r. To rezultat przetargu nieograniczonego, który odbył się w czerwcu 2011 r. Opracowaniem dokumentacji projektowej zajęła się firma Transprojekt Gdański Sp. z o.o., której oferta z kwotą ponad 158 tys. zł brutto została najwyżej oceniona spośród sześciu oferentów biorących udział w przetargu nieograniczonym w ramach zadania „Opracowanie dokumentacji projektowej remontu Mostu im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego przez rzekę Wisłę w Płocku”. Opracowana dokumentacja projektowa ma na celu poprawę stanu użytkowania przeprawy mostowej. Zakres remontu dotyczy wyłącznie części drogowej i nie ingeruje w część kolejową. Przewidywany koszt remontu mostu (bez remontu ul. Mostowej i Kolejowej) według powyższej specyfikacji jest określony na kwotę 7,5 mln złotych netto.

Aktualnie MZD szuka możliwości pozyskania środków zewnętrznych na zrealizowanie tej inwestycji w 2013 r. w oparciu o różne programy. Niektóre z nich przewidują możliwości dofinansowania tylko remontu obiektu mostowego, niektóre całego ciągu komunikacyjnego łącznie z obiektem mostowym. Optymalnym rozwiązaniem, do którego będzie dążył Miejski Zarząd Dróg będzie remont mostu wraz z dojazdami w rejonie ulic Kolejowej i Mostowej. W czasie remontu przeprawa będzie całkowicie wyłączona z ruchu drogowego na okres około 3 miesięcy.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.