mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Płocki most w nowych barwach

Płocki most w nowych barwach

Od kilku dni płocki most im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego dysponuje nowym podświetleniem iluminacyjnym. W ramach inwestycji wymieniono również oświetlenie drogowe na moście.

Płocki most w nowych barwach
Zakończyły się (rozpoczęte na początku września bieżącego roku) prace związane z montażem podświetlenia iluminacyjnego mostu drogowego im. Legionów Marszałka Józefa Piłsudzkiego w Płocku. Ten ponad 690 m obiekt powstał w 1938 roku i znajduje się obecnie w ciągu drogi krajowej nr 60.

Płocka przeprawa jest najdłuższym w Europie obiektem tego rodzaju z podświetleniem iluminacyjnym. Filary konstrukcji rozjaśnia światło o niebieskiej barwie. Natomiast kratownice z kilku stron podświetlają projektory rzucające światło białe, bursztynowe i czerwone. Inwestycja objęła również wymianę oświetlenia drogowego na moście (20 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi). Projekt latarni nawiązuje do historycznego stylu, kształtem przypominają one literę P.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~damjan 2008-10-22

no fakt jest ladnie, nikt nie mówi że nie, ale pomysł Płocczanina byłby chyba idealny, skoro zrobili takie barwy to pewno i by się dało w barwy miasta

~Artur 2008-10-21

Jest fajnie

~lukasso 2008-10-21

Daj spokoj i tak jest ladnie... bys tylko narzekal

~Płocczanin 2008-10-21

Właśnie, niestety chyba coś im nie wyszło z tym doborem koloru. Most miał być poświetlony w barwy miasta czyli żółty, czerwony i niebieski,a nie biało i bursztynowo ;| szkoda że się nie postarali

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross