mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Po 100 latach powstanie nowy most we Florynce

Po 100 latach powstanie nowy most we Florynce

Pięć miesięcy potrwa budowa nowego mostu w ciagu drogi wojewódzkiej nr 981 we Florynce (pow. nowosądecki). Obiekt powstanie w miejscu istniejącej przeprawy na DW 981 między Grybowem a Krynicą. Na zlecenie małopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich nowy most wybuduje Skanska

Po 100 latach powstanie nowy most we Florynce
Nowa przeprawa przez potok Binczarówka będzie kosztowała 1,5 mln zł netto (1,8 mln brutto). Budowa nowego mostu we Florynce w ciągu DW 981 jest konieczna ze względu na zły stan techniczny obiektu. Most jest zbyt mały, a jego nośność jest niewystarczająca.

Nowy most powstanie w miejscu obecnej przeprawy, która powstała w 1913 roku. – Po 100 latach istnienia stary obiekt zostanie wyburzony – mówi Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. - Na czas budowy nowego mostu przejazd przez potok Binczarówka we Florynce będzie zamknięty. Poza budową mostu Skanska przebuduje też skrzyżowanie przed mostem od strony Grybowa.

Nowy most będzie większy niż obecny, a jezdnia poszerzy się o 2 m, dzięki czemu poprawi się płynność i bezpieczeństwo przejazdu w tym miejscu. – Zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych, ponieważ na nowym moście wybudujemy chodniki – dodaje Witold Miśtak. – Do tej pory piesi przechodzący przez most we Florynce musieli poruszać się po jezdni.


Przez pięć miesięcy, bo tyle potrwa budowa nowego mostu, zamknięty będzie przejazd drogą wojewódzką nr 981 przez most we Florynce, gdyż stary obiekt zostanie rozebrany. Konieczne też będzie zamknięcie przebudowywanego skrzyżowania przed mostem od strony Grybowa.
Tematy w artykule: obiekty inzynieryjne most

Podobne wiadomości:

Nowym mostem na Słowację

Nowym mostem na Słowację

Polskie drogi 2015-09-25

Ruszył remont mostu w Stykowie

Ruszył remont mostu w Stykowie

Polskie drogi 2015-08-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.