mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Po ataku zimy czas na łatanie dróg

Po ataku zimy czas na łatanie dróg

Negatywne skutki zimy to nie tylko walka ze śniegiem i śliskością na drogach ale również ubytki pojawiające się na skutek zamarzania i odmarzania nawierzchni. Chociaż do ich powstawania w głównej mierze przyczynia się nadmierna eksploatacja przez ciężki ruch kołowy, dlatego ubytki pojawiają się na takich ulicach przez cały rok, to jednak zima nasila i przyspiesza proces wykruszania nawierzchni. Mróz na przemian z odwilżą, tysiące ton soli drogowej, dziesiątki tysięcy tirów przetaczających się każdego dnia przez miasto.

Po ataku zimy czas na łatanie dróg
- Reżim technologiczny w przypadku wykonywania łatania ubytków gorącą masą z asfaltobetonu wymaga odpowiednich warunków pogodowych – temperatury od +5 C wzwyż. W związku z powyższym wytwórnie mas bitumicznych, otaczarnie, nie produkują przy obecnych temperaturach materiału niezbędnego do wykonywania remontów cząstkowych. Nie oznacza to, że ZDiUM we Wrocławiu nie podejmuje działań mających na celu wyeliminowania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, jakim stają się takie wyrwy na drogach. W przypadku występowania temperatury otoczenia do – 5 C ubytki są łatane masą na ciepło z recyklera, urządzenia które na miejscu przetwarza wykruszoną masę na ciepłe spoiwo. Jeśli temperatury są niższe – ubytki są zabezpieczane przez czopowanie masą na zimno. Technologia ta jest ukierunkowana na zabezpieczenie ubytku stwarzającego zagrożenie do czasu jego załatania przy użyciu recyklera lub masą na gorąco – wyjaśnia Ewa Mazur z ZDiUM we Wrocławiu.

Podobne wiadomości:

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych aut we Wrocławiu

Vozilla - rusza wypożyczalnia elektrycznych...

Aktualności 2017-10-03

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.