mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Po ataku zimy czas na łatanie dróg

Po ataku zimy czas na łatanie dróg

Negatywne skutki zimy to nie tylko walka ze śniegiem i śliskością na drogach ale również ubytki pojawiające się na skutek zamarzania i odmarzania nawierzchni. Chociaż do ich powstawania w głównej mierze przyczynia się nadmierna eksploatacja przez ciężki ruch kołowy, dlatego ubytki pojawiają się na takich ulicach przez cały rok, to jednak zima nasila i przyspiesza proces wykruszania nawierzchni. Mróz na przemian z odwilżą, tysiące ton soli drogowej, dziesiątki tysięcy tirów przetaczających się każdego dnia przez miasto.

Po ataku zimy czas na łatanie dróg
- Reżim technologiczny w przypadku wykonywania łatania ubytków gorącą masą z asfaltobetonu wymaga odpowiednich warunków pogodowych – temperatury od +5 C wzwyż. W związku z powyższym wytwórnie mas bitumicznych, otaczarnie, nie produkują przy obecnych temperaturach materiału niezbędnego do wykonywania remontów cząstkowych. Nie oznacza to, że ZDiUM we Wrocławiu nie podejmuje działań mających na celu wyeliminowania zagrożenia bezpieczeństwa ruchu, jakim stają się takie wyrwy na drogach. W przypadku występowania temperatury otoczenia do – 5 C ubytki są łatane masą na ciepło z recyklera, urządzenia które na miejscu przetwarza wykruszoną masę na ciepłe spoiwo. Jeśli temperatury są niższe – ubytki są zabezpieczane przez czopowanie masą na zimno. Technologia ta jest ukierunkowana na zabezpieczenie ubytku stwarzającego zagrożenie do czasu jego załatania przy użyciu recyklera lub masą na gorąco – wyjaśnia Ewa Mazur z ZDiUM we Wrocławiu.

Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.