mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Po wsparcie na bezpieczeństwo

Po wsparcie na bezpieczeństwo

Centrum Unijnych Projektów Transportowych ogłosiło o  naborze  wniosków  o dofinansowanie dla działania 8.1 Bezpieczeństwo ruchu drogowego w ramach priorytetu VIII Programu Infrastruktura i Środowisko – Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe. Dofinansowaniu podlegają projekty, które polegają na przebudowie miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Po wsparcie na bezpieczeństwo
Dofinansowanie mogą uzyskać projekty, które obejmują przebudowę:

  1. skrzyżowań w ciągach dróg krajowych, obejmującej w szczególności: zmianę geometrii skrzyżowania, budowę ronda, lewo- i prawoskrętów, wysepek i wyniesień rozgraniczających pasy ruchu, barier, kładek, przejść i azylów dla pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych, instalację sygnalizacji świetlnej, odwodnienia, oświetlenia i oznakowania skrzyżowania;
  2. kładek dla pieszych w ciągach dróg krajowych.

Projekt nie może dotyczyć budowy skrzyżowań wielopoziomowych (węzłów).
 
Kwota środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przeznaczonych na dofinansowanie projektów konkursowych, wynosi ponad 120 mln zł. O wsparcie unijne mogą ubiegać się miasta na prawach powiatu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Wnioski należy składać w terminie od 4 maja do 5 lipca 2010 roku w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie.  

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Audi wprowadza nowe oznaczenia
Audi wprowadza nowe oznaczenia
Audi postanowiło zmienić oznaczenia w swoich modelach. Nowy system miał wprowadzić porządek, ale na początek wywołuje sporo zamieszania. Wyjaśniamy, o co w nim chodzi.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic