mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Po wsparcie na bezpieczeństwo

Po wsparcie na bezpieczeństwo

Centrum Unijnych Projektów Transportowych ogłosiło o  naborze  wniosków  o dofinansowanie dla działania 8.1 Bezpieczeństwo ruchu drogowego w ramach priorytetu VIII Programu Infrastruktura i Środowisko – Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe. Dofinansowaniu podlegają projekty, które polegają na przebudowie miejsc szczególnie niebezpiecznych.

Po wsparcie na bezpieczeństwo
Dofinansowanie mogą uzyskać projekty, które obejmują przebudowę:

  1. skrzyżowań w ciągach dróg krajowych, obejmującej w szczególności: zmianę geometrii skrzyżowania, budowę ronda, lewo- i prawoskrętów, wysepek i wyniesień rozgraniczających pasy ruchu, barier, kładek, przejść i azylów dla pieszych oraz ciągów pieszo-rowerowych, instalację sygnalizacji świetlnej, odwodnienia, oświetlenia i oznakowania skrzyżowania;
  2. kładek dla pieszych w ciągach dróg krajowych.

Projekt nie może dotyczyć budowy skrzyżowań wielopoziomowych (węzłów).
 
Kwota środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, przeznaczonych na dofinansowanie projektów konkursowych, wynosi ponad 120 mln zł. O wsparcie unijne mogą ubiegać się miasta na prawach powiatu oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
 
Wnioski należy składać w terminie od 4 maja do 5 lipca 2010 roku w siedzibie Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie.  

Podobne wiadomości:

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Obserwacja drogi - czy jej pilnujesz?

Bezpieczna jazda 2016-04-27

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z dofinansowaniem UE

Polskie projekty drogowe jako pierwsze z...

Polskie drogi 2016-03-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Volkswagen Arteon zastąpi Phaetona i CC
Na kilkanaście dni przed Genewą Volkswagen zaprezentował swój najnowszy model – Arteon. Przed tym autem stoi bardzo ambitne zadanie - będzie musiał zastąpić dwa modele. Mamy pierwsze zdjęcia tego modelu.
Odgadnij model Odgadnij model