Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Po zimie wznowiono prace na Rudzkiej w Łodzi

Po zimie wznowiono prace na Rudzkiej w Łodzi

Po zimowej przerwie Skanska wznowila remont ul. Rudzkiej w Łodzi. Na odcinku od ul. Pabianickiej do granic miasta robotnicy pojawili się w polowie marca. Prace drogowe potrwają do listopada. . Ich wartość to 22 mln zł.

Po zimie wznowiono prace na Rudzkiej w Łodzi

Remont ul. Rudzkiej został podzielony na dwa etapy. W ubiegłym roku Skanska rozpoczęła prace na odcinku od ulicy Pabianickiej do Farnej. Po zimowej przerwie wznawiane są prace na tym odcinku oraz rozpoczyna się przebudowa na odcinku od ul. Farnej do granic miasta.

Kontrakt obejmuje poszerzenie ul. Rudzkiej do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku od ul. Pabianickiej do ul. Popioły. Za ulicą Popioły trasa będzie zwężać się do jednej jezdni z dwoma pasami ruchu.

Skanska przebuduje skrzyżowania ul. Rudzkiej z ulicami bocznymi, zbuduje drogę rowerową i chodniki i ułoży krawężniki. Przebuduje także odwodnienie, oświetlenie uliczne, gazociąg i kanalizację deszczową oraz zamontuje sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach z ulicami: Municypalną, Przestrzenną oraz Farną.

Przebudowa ul. Rudzkiej wiązać się będzie z wprowadzeniem zmian w organizacji ruchu. Aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców, będziemy zamykać kolejne odcinki ul. Rudzkiej stopniowo. Prace będziemy realizować w kilku etapach. Najpierw rozbudowana zostanie ulica Farna, następnie ul. Rudzka od Farnej do Wirowej, potem od Cienistej do granic miasta i – na końcu - od Wirowej do Cienistej – informuje Skanska.

W pierwszym etapie prac – do końca kwietnia - objazdy dla kierowców zostaną zorganizowane z ulicy Farnej do ulicy Rudzkiej ulicami: Patriotyczną i Zastawną; od strony ulicy Pabianickiej do ulicy Farnej ulicami: Mierzejową, Długą, Wyścigową i Konną, a od strony ul. Rudzkiej objazd prowadził będzie do ulicy Plażowej ulicą Wirową.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Przegląd samochodu - zapłacisz drożej!
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa pracuje nad zmianami w przepisach, które uderzą po kieszeni właścicieli samochodów, którzy nie zdążą na czas z podbiciem przeglądu. Podrożeje też cena tej usługi. Nowe przepisy mogą wejść w życie w ciągu dwóch lat.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj