mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Początek prac na DW 251 w Barcinie

Początek prac na DW 251 w Barcinie

Rusza pierwszy etap prac remontowych na drodze wojewódzkiej nr 251 w Barcinie w województwie kujawsko-pomorskim. Zadanie obejmuje na razie wykonanie kanalizacji deszczowej. Inwestycja kosztować będzie 2,6 mln złotych.

Początek prac na DW 251 w Barcinie
Prace na tym etapie powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja br. Obejmują one odcinek 1300 metrów (Barcin-Knieja). W czasie prac kierowcy muszą liczyć się z ruchem wahadłowym. Od razu po ich zakończeniu ruszy drugi, kluczowy etap inwestycji polegający na modernizacji 5-kilometrowego odcinka pomiędzy Barcinem i Pturkiem (nawierzchnia, elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, oznakowanie). Dokładną wartość całego zadania poznamy po rozstrzygnięciu przetargu na drugi etap prac.

- Realizacja tego odcinka kapitalnie uzupełni nasze wcześniejsze inwestycje związane z modernizacją prawie całej trasy Żnin-Inowrocław-Włocławek. Do tej pory na tę inwestycję realizowaną w latach 2009-12, obejmującą 63 kilometry, wydaliśmy 108 mln zł - podkreśla dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Obecnie prowadzone prace są możliwe dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa puli dodatkowych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które wydatkowane są na inwestycje drogowe.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~DROGA ŚMIERCI 2015-03-16

A droga "śmierci" Bydgoszcz- Brzoza - Łabiszyn-Barcin-Mogilno-Wylatowo kiedy?nLudzi giną jak muchy na szybie samochodów o stanie nawierzchni i ilości Tir-ÓW NIE WSPOMNĘ !!!! KIEDY będzie Europejsko, przecież wybory tuz tuż a yu brak informacji o tej inwestycji :( WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA
Na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie zadebiutowała kolejna generacja najpopularniejszego SUV-a z polskich salonów. Przyjrzeliśmy się z bliska drugiej odsłonie Dacii Duster.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic