mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Początek prac na DW 251 w Barcinie

Początek prac na DW 251 w Barcinie

Rusza pierwszy etap prac remontowych na drodze wojewódzkiej nr 251 w Barcinie w województwie kujawsko-pomorskim. Zadanie obejmuje na razie wykonanie kanalizacji deszczowej. Inwestycja kosztować będzie 2,6 mln złotych.

Początek prac na DW 251 w Barcinie
Prace na tym etapie powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja br. Obejmują one odcinek 1300 metrów (Barcin-Knieja). W czasie prac kierowcy muszą liczyć się z ruchem wahadłowym. Od razu po ich zakończeniu ruszy drugi, kluczowy etap inwestycji polegający na modernizacji 5-kilometrowego odcinka pomiędzy Barcinem i Pturkiem (nawierzchnia, elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, oznakowanie). Dokładną wartość całego zadania poznamy po rozstrzygnięciu przetargu na drugi etap prac.

- Realizacja tego odcinka kapitalnie uzupełni nasze wcześniejsze inwestycje związane z modernizacją prawie całej trasy Żnin-Inowrocław-Włocławek. Do tej pory na tę inwestycję realizowaną w latach 2009-12, obejmującą 63 kilometry, wydaliśmy 108 mln zł - podkreśla dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Obecnie prowadzone prace są możliwe dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa puli dodatkowych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które wydatkowane są na inwestycje drogowe.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do wakacji

Droga S7 Rączki - Załuski zamknięta do...

Polskie drogi 2016-04-20

Komentuj:

~DROGA ŚMIERCI 2015-03-16

A droga "śmierci" Bydgoszcz- Brzoza - Łabiszyn-Barcin-Mogilno-Wylatowo kiedy?nLudzi giną jak muchy na szybie samochodów o stanie nawierzchni i ilości Tir-ÓW NIE WSPOMNĘ !!!! KIEDY będzie Europejsko, przecież wybory tuz tuż a yu brak informacji o tej inwestycji :( WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?