mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Początek prac na DW 251 w Barcinie

Początek prac na DW 251 w Barcinie

Rusza pierwszy etap prac remontowych na drodze wojewódzkiej nr 251 w Barcinie w województwie kujawsko-pomorskim. Zadanie obejmuje na razie wykonanie kanalizacji deszczowej. Inwestycja kosztować będzie 2,6 mln złotych.

Początek prac na DW 251 w Barcinie
Prace na tym etapie powinny zakończyć się na przełomie kwietnia i maja br. Obejmują one odcinek 1300 metrów (Barcin-Knieja). W czasie prac kierowcy muszą liczyć się z ruchem wahadłowym. Od razu po ich zakończeniu ruszy drugi, kluczowy etap inwestycji polegający na modernizacji 5-kilometrowego odcinka pomiędzy Barcinem i Pturkiem (nawierzchnia, elementy poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, oznakowanie). Dokładną wartość całego zadania poznamy po rozstrzygnięciu przetargu na drugi etap prac.

- Realizacja tego odcinka kapitalnie uzupełni nasze wcześniejsze inwestycje związane z modernizacją prawie całej trasy Żnin-Inowrocław-Włocławek. Do tej pory na tę inwestycję realizowaną w latach 2009-12, obejmującą 63 kilometry, wydaliśmy 108 mln zł - podkreśla dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Obecnie prowadzone prace są możliwe dzięki zagwarantowaniu przez samorząd województwa puli dodatkowych środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, które wydatkowane są na inwestycje drogowe.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Remont autostrady A4 - ruszył drugi etap

Polskie drogi 2016-04-15

Komentuj:

~DROGA ŚMIERCI 2015-03-16

A droga "śmierci" Bydgoszcz- Brzoza - Łabiszyn-Barcin-Mogilno-Wylatowo kiedy?nLudzi giną jak muchy na szybie samochodów o stanie nawierzchni i ilości Tir-ÓW NIE WSPOMNĘ !!!! KIEDY będzie Europejsko, przecież wybory tuz tuż a yu brak informacji o tej inwestycji :( WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.