mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pod koniec roku poznamy wykonawców A1 z Torunia do Kowala

Pod koniec roku poznamy wykonawców A1 z Torunia do Kowala

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy zakończyła przyjmowanie zgłoszeń od zainteresowanych budową autostrady A1 z Torunia do Kowala.  Zgłosiło się 17-stu wykonawców. Odcinek liczący 68 km ma być gotowy do 2012 roku.

Pod koniec roku poznamy wykonawców A1 z Torunia do Kowala
Wyłonienie wykonawcy ma zakończyć się pod koniec roku i jeszcze w 2009 r. według ambitnego założenia miałaby ruszyć budowa. „Wczoraj zakończył się termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na budowę autostrady A1 na trzech odcinkach Czerniewice - Odolion, Odolion - Brzezie i Brzezie – Kowal. Przetarg jest podzielony na dwie części, pierwsze dwa odcinki obejmują pierwszy przetarg, zaś drugi dotyczy fragmentu Brzezie - Kowal. Teraz sprawdzimy wszystkie zgłoszenia czy spełniają nasze kryteria, maksymalnie do składania ofert zaprosimy 15 firm” -  powiedział Gazecie Pomorskiej  Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA z oddziału w Bydgoszczy.

GDDKiA na budowę odcinka od Torunia do Kowala planuje wydać 3,5 mld zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~romek 2009-05-17

Te wszystkie mataczenia to wynik "układów" które działały w swerze inwestycyjnej zwiazanej z budowa dróg. "Odsowietyzownie" urzędów w Polsce się nie udało gdyz pokusa wielkich "zarobków" w perspektywie lat jest silniejsza niz traktowanie budowy zasadniczego uładu dróg dla kraju w kategoriach narodowych.

~MtM 2009-05-17

Ciekawa sprawa, jak Łódź ogłosiła trzy i pół roku temu przetarg na projekt A1 ze Strykowa do Kowala to szybko centralnie podjęto decyzję ze takie przetargi może ogłaszać tylko GDDKiA w Warszawie i projekt upierdzielono ogłaszając jakiś kontrprzetarg z Warszawy przy okazji próbując zmienić za pomocą ekologów nieco przebieg drogi na bardziej pogięty- aby mogli powiedzieć że mają własną koncepcję (gorszą oczywiście). Teraz okazuje się że swój odcinek A1 może budować wojewódzki oddział GDDKiA z Bydgoszczy. Myslę że należy wyjaśnić komu zależało na blokowaniu inwestycji, przechwyceniu budowy, wsadzaniu swoich ludzi do realizacji projektu, super zarobku i zbijaniu kapitału politycznego a nie na tym żeby ta autostrada po prostu była zbudowana (już by była zbudowana - bo wbrew kłamstwom obecnych dyrektorów teren pod stare trasowanie był już kilka lat temu wykupiony).

~sz 2009-05-15

romek. Wszystkie przetargi tak długo trwają. Szczególnie na taką kwotę. Co do S5 to nawet sami bydgoszczanie nie mogą się dogadać którędy by miała ona przebiegać.

~tomek 2009-05-14

romek, zrozum że mało osób obchodzi to,co się dzieje w jakiejś Bydgoszczy

~romek 2009-05-14

A co z S5 od Bydgoszczy do Nowych Marz i Poznania cichutko cos tam dłubia zadnej info .Czy GDDKiA w2 Bydgoszcy ma swoja strone w internecie wart było by sie pkazac z dobrej stronyWiesci niosa ze EURO wygrał Gdansk i Poznan czyli droga S5 jak najbardziej potrzebna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.