mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pod koniec roku przetarg na obwodnicę Nysy

Pod koniec roku przetarg na obwodnicę Nysy

Minister transportu, Sławomir Nowak zapowiedział, że na przełomie listopada i grudnia zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy, który zbuduje ponad 16-kilometrową obwodnicę Nysy. - Obwodnica ma nie tylko odciążyć centrum miasta, przez które każdej doby przejeżdża ok. 17 tys. aut, ale też skomunikować rozszerzoną Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną – zaznaczył Minister Sławomir Nowak.

Pod koniec roku przetarg na obwodnicę Nysy
Obwodnica Nysy ma mieć ponad 16 km długości i jest jedną z 11, które znalazły się w konsultowanym wnchwili obecnej tzw. załączniku nr 6 do projektu uchwały Rady Ministrów ws. zmiany Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Wskazane zostały w nim projekty budowy obwodnic, realizowane w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020 o łącznej wartości 4,7 mld zł.

Minister zapowiedział, że przetargi na realizację obwodnic ujętych w załączniku nr 6 mają być ogłoszone w tym roku. - Te 11 obwodnic zostało wybranych spośród ponad setki najbardziej potrzebnych” – wyjaśnił minister. Dodał, że o ich wyborze zdecydowały m.in. kwestie dot. natężenia ruchu oraz fakt, że będą one skrzyżowaniami dróg krajowych, a także że są potrzebne ze społeczno-ekonomicznego punktu widzenia regionów.

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wystąpił już do wojewody o wydanie decyzji zezwalającej na rozpoczęcie prac i przejęcie gruntów na rzecz państwa. Jej przygotowanie może potrwać ok. 3 miesięcy. Natomiast na przełomie listopada i grudnia ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tej obwodnicy - zapowiadał Sławomir Nowak.  Prace zaplanowane są na jesień 2014 roku, a jak zima pozwoli, w marcu 2015 roku zacznie się budowa.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj. mazowieckim

Przetargi na dwie nowe inwestycje w woj....

Polskie drogi 2015-10-05

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross