mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pod koniec roku przetarg na obwodnicę Nysy

Pod koniec roku przetarg na obwodnicę Nysy

Minister transportu, Sławomir Nowak zapowiedział, że na przełomie listopada i grudnia zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy, który zbuduje ponad 16-kilometrową obwodnicę Nysy. - Obwodnica ma nie tylko odciążyć centrum miasta, przez które każdej doby przejeżdża ok. 17 tys. aut, ale też skomunikować rozszerzoną Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną – zaznaczył Minister Sławomir Nowak.

Pod koniec roku przetarg na obwodnicę Nysy
Obwodnica Nysy ma mieć ponad 16 km długości i jest jedną z 11, które znalazły się w konsultowanym wnchwili obecnej tzw. załączniku nr 6 do projektu uchwały Rady Ministrów ws. zmiany Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Wskazane zostały w nim projekty budowy obwodnic, realizowane w nowej perspektywie finansowej UE 2014-2020 o łącznej wartości 4,7 mld zł.

Minister zapowiedział, że przetargi na realizację obwodnic ujętych w załączniku nr 6 mają być ogłoszone w tym roku. - Te 11 obwodnic zostało wybranych spośród ponad setki najbardziej potrzebnych” – wyjaśnił minister. Dodał, że o ich wyborze zdecydowały m.in. kwestie dot. natężenia ruchu oraz fakt, że będą one skrzyżowaniami dróg krajowych, a także że są potrzebne ze społeczno-ekonomicznego punktu widzenia regionów.

Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wystąpił już do wojewody o wydanie decyzji zezwalającej na rozpoczęcie prac i przejęcie gruntów na rzecz państwa. Jej przygotowanie może potrwać ok. 3 miesięcy. Natomiast na przełomie listopada i grudnia ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie tej obwodnicy - zapowiadał Sławomir Nowak.  Prace zaplanowane są na jesień 2014 roku, a jak zima pozwoli, w marcu 2015 roku zacznie się budowa.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.