mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pod koniec wakacji modernizacja A4

Pod koniec wakacji modernizacja A4

Opolski Oddział GDDKiA planuje wymianę nawierzchni na odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłami Prądy i Dąbrówka na jezdni w kierunku Katowic (nitka południowa) oraz jezdni na łącznicach obu węzłów autostradowych. Będzie to pierwszy w historii opolskiego odcinka A4 tak poważny remont nawierzchni, gdyż wcześniej wykonywane były jedynie remonty cząstkowe. Przeznaczony do remontu odcinek autostrady A4 jest użytkowany bez przerwy już ponad 12 lat.

Pod koniec wakacji modernizacja A4
Podczas prac remontowych usunięte zostanie 5 cm zniszczonej górnej warstwy jezdni na całej jej szerokości (łącznie z pasem awaryjnym) i w to miejsce ułożona zostanie zupełnie nowa warstwa ścieralna. Łącznie do wymiany będzie około 120 tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni.

Prace, które powinny się rozpocząć na przełomie sierpnia i września 2013 roku, obejmą odcinek o długości około 7,5 km (oraz ponad 3,5 km wjazdów, zjazdów i dojazdów na węzłach). Potrwają około dwóch miesięcy. Na czas trwania remontu ruch pojazdów skierowany będzie na drugą nitkę i będzie się tam odbywał w dwóch kierunkach.
Tematy w artykule: autostrada A4

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~e-sim 2013-08-02

Rodaku, e-Polska cię potrzebuję, pomóż odbudować jej dawną potęge, zostań biznesmenem, redaktorem, prezydentem lub żołnieżem. Każdy nowy gracz się przyda, dzięki temu linkowi http://secura.e-sim.org/lan.2434/ otrzymasz bonus gold po uzyskaniu 7lv który może bradzo ci się przydać na rozpoczęcie gry.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.