mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podglądają kierowców na drogach krajowych

Podglądają kierowców na drogach krajowych

Na świętokrzyskim odcinku drogi krajowej nr 74 pojawiła się nowa kamera rejestrująca sytuację na drodze. Jest to jedno z wielu urządzeń dzięki którym poprzez stronę internetową Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad można sprawdzić warunki drogowe na najważniejszych trasach.

Podglądają kierowców na drogach krajowych
Od dłuższego czasu na stronie internetowej GDDKiA jest dostępny serwis, w którym można oglądać zdjęcia z kamer umieszczonych na drogach krajowych. Dane aktualizowane są co 10 minut. Kamery przy drogach wyposażone są również w czujniki meteorologiczne. Dlatego na stronie internetowej ukazują się także informacje o temperaturze powietrza i nawierzchni, o opadach czy ewentualnej śliskości. Z tego względu kamery montowane przy drogach krajowych w całej Polsce przydatne są szczególnie zimą, ale nie tylko. Można dzięki nim obserwować również sytuację na drogach w czasie komunikacyjnych szczytów np. 1 listopada.

Nowa kamera pojawiła się właśnie w Mniowie przy drodze krajowej nr 74 Sulejów – Kielce – Kraśnik. To pierwsza tego typu kamera na świętokrzyskim odcinku tej trasy. Urządzenie zacznie emitować obraz jeszcze w tym miesiącu. Kamera w Mniowie została zamontowana przy okazji odnowy nawierzchni na 5 km odcinku trasy Mniów – Ćmińsk, na której właśnie zakończono prace.

Przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego jest już siedem takich kamer. Zostały zamontowane w pierwszej kolejności w miejscach oddalonych od rejonów GDDKiA, w których najszybciej zmieniają się warunki drogowe. Aktualnie sześć takich urządzeń pokazuje, co się dzieje na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pogorzałe, Baranowskiej Górze, Łącznej, Występie, Goździe i Miąsowej.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Robert 2008-10-19

Ja mam dobry patent na to zeby sprawdzić czy dana droga jest przejezdna, czy jest korek ... dzwonie pod numer 118 118 i uzyskuje interesujaca mnie informacje.

~Al 2008-10-17

Też mi cos to nie pasuje na polską droge hmm

~Starsky 2008-10-16

Zdjęcie z Autobahnu, kopirajterzy.

~x 2008-10-15

To jest zdjęcie z polskiej autostrady J-23, a to że samochody są na niemieckich numerach rejestracyjnych wynika z bliskości sklepu monopolowego.

~Bożydar 2008-10-15

bardzo możliwe, że z polskiej, ale na pewno nie z dk74 ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport