Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podkarpacka A4 ruszy już w marcu

Podkarpacka A4 ruszy już w marcu

Podkarpacka autostrada A4 zacznie powstawać w okolicy Rzeszowa. Pierwsze maszyny wyjadą na plac budowy w marcu tego roku. Autostrada A4 zacznie powstawać od odcinka położonego wzdłuż lotniska w Jasionce, po południowej stronie pasa startowego. Wczoraj Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki, podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę tej 7-kilometrowej drogi.

Podkarpacka A4 ruszy już w marcu
Pierwszy odcinek podkarpackiej autostrady będzie budowało konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i hiszpańska Acciona Infraestructuras SA. Dobiega końca procedura przetargowa i w lutym będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcami. Autostrada od węzła Rzeszów Centralny, położonego w Rudnej Małej na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 9, do węzła Rzeszów Wschodni w Terliczce, będzie kosztowała niemal 439,5 mln zł. Pieniądze na jej budowę będą pochodziły z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z budżetu państwa.

- Podpisanie decyzji o pozwoleniu na budowę pierwszego odcinka autostrady na Podkarpaciu ma również wymiar symboliczny - zauważa Mirosław Karapyta na łamach „Super Nowości" - Oznacza koniec fazy przygotowań i przejście do fizycznej realizacji tak bardzo oczekiwanych inwestycji. W pierwszym kwartale nadchodzącego roku zostaną wydane decyzje o pozwoleniu na budowę kolejnych części tak zwanej autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Wydawanie pozwoleń na budowę dla wszystkich odcinków podkarpackiej autostrady zakończymy w połowie roku.

- W 2010 roku rozpoczniemy też budowy na wszystkich odcinkach - zapewnia Wiesław Kaczor, dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA. - Autostradową obwodnicę Rzeszowa planujemy oddać do użytku jesienią 2011 roku. Cała podkarpacka autostrada, od Tarnowa do granicy państwa w Korczowej, powinna zostać ukończona przed Euro 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Pyra 2010-01-11

MOSTOSTAL S.A> a czy to ta sama firma której zabrali budowę stadionu we Wrocławiu??

~bla 2010-01-10

a, przepraszam, to moja pomyłka z rozpędu. Sośnica-Bełk jest otwarty, Bełk-Świerklany w budowie, a Świerklany-Gorzyczki w sądzie ;) Co i tak nie zmienia sensu mojej wypowiedzi, że jumper nie ma zielonego pojęcia o czym pisze.

~Damian 2010-01-09

Kolego Bla , jeśli chodzi o Gorzyczki to najpierw poczytaj a potem się wypowiadaj

~bla 2010-01-08

lol, Gdańsk-Grudziądz miała jeden odcinek otwarty rok przed terminem (czasowo można było nim za darmo jeździć), a całość była kilka miesięcy przed terminem. Sośnica-Gorzyczki otwarta została zgodnie z terminem, a Szczecin-Gorzów poza 1 miejscem (bagno czy coś) ma być gotowa na termin (już w większości jest gotowa). Co do Wrocław-Krzywa to nie wiem czy była zgodnie z terminem, ale tam chyba była przebudowa i można było jako tako jeździć nią cały czas.

~bart 2010-01-08

jak zwykle na forum głównie zmęczeni życie, wszystko jest problemem, zamiast się cieszyć, że w ogóle się rusza. A kto ci powiedział, że Gdańsk-Grudziądz się nie wyrobił? Z tego co wiem GTC oddawała przed terminem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj