mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podkarpacka A4 ruszy już w marcu

Podkarpacka A4 ruszy już w marcu

Podkarpacka autostrada A4 zacznie powstawać w okolicy Rzeszowa. Pierwsze maszyny wyjadą na plac budowy w marcu tego roku. Autostrada A4 zacznie powstawać od odcinka położonego wzdłuż lotniska w Jasionce, po południowej stronie pasa startowego. Wczoraj Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki, podpisał decyzję o pozwoleniu na budowę tej 7-kilometrowej drogi.

Podkarpacka A4 ruszy już w marcu
Pierwszy odcinek podkarpackiej autostrady będzie budowało konsorcjum firm Mostostal Warszawa SA i hiszpańska Acciona Infraestructuras SA. Dobiega końca procedura przetargowa i w lutym będzie możliwe podpisanie umowy z wykonawcami. Autostrada od węzła Rzeszów Centralny, położonego w Rudnej Małej na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 9, do węzła Rzeszów Wschodni w Terliczce, będzie kosztowała niemal 439,5 mln zł. Pieniądze na jej budowę będą pochodziły z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z budżetu państwa.

- Podpisanie decyzji o pozwoleniu na budowę pierwszego odcinka autostrady na Podkarpaciu ma również wymiar symboliczny - zauważa Mirosław Karapyta na łamach „Super Nowości" - Oznacza koniec fazy przygotowań i przejście do fizycznej realizacji tak bardzo oczekiwanych inwestycji. W pierwszym kwartale nadchodzącego roku zostaną wydane decyzje o pozwoleniu na budowę kolejnych części tak zwanej autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Wydawanie pozwoleń na budowę dla wszystkich odcinków podkarpackiej autostrady zakończymy w połowie roku.

- W 2010 roku rozpoczniemy też budowy na wszystkich odcinkach - zapewnia Wiesław Kaczor, dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA. - Autostradową obwodnicę Rzeszowa planujemy oddać do użytku jesienią 2011 roku. Cała podkarpacka autostrada, od Tarnowa do granicy państwa w Korczowej, powinna zostać ukończona przed Euro 2012.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Samochody z napędem 4x4 – bezpieczny układ

auto motor i sport 0000-00-00

8 aut w Alpach. Zasypane śniegiem górskie drogi i samochód z napędem na obydwie osie - taka zima sprawia frajdę. Cztery napędzane koła zapewniają nie tylko lepszą trakcję, ale i większe bezpieczeństwo. Sprawdzamy na co który system stać.

Komentuj:

~Pyra 2010-01-11

MOSTOSTAL S.A> a czy to ta sama firma której zabrali budowę stadionu we Wrocławiu??

~bla 2010-01-10

a, przepraszam, to moja pomyłka z rozpędu. Sośnica-Bełk jest otwarty, Bełk-Świerklany w budowie, a Świerklany-Gorzyczki w sądzie ;) Co i tak nie zmienia sensu mojej wypowiedzi, że jumper nie ma zielonego pojęcia o czym pisze.

~Damian 2010-01-09

Kolego Bla , jeśli chodzi o Gorzyczki to najpierw poczytaj a potem się wypowiadaj

~bla 2010-01-08

lol, Gdańsk-Grudziądz miała jeden odcinek otwarty rok przed terminem (czasowo można było nim za darmo jeździć), a całość była kilka miesięcy przed terminem. Sośnica-Gorzyczki otwarta została zgodnie z terminem, a Szczecin-Gorzów poza 1 miejscem (bagno czy coś) ma być gotowa na termin (już w większości jest gotowa). Co do Wrocław-Krzywa to nie wiem czy była zgodnie z terminem, ale tam chyba była przebudowa i można było jako tako jeździć nią cały czas.

~bart 2010-01-08

jak zwykle na forum głównie zmęczeni życie, wszystko jest problemem, zamiast się cieszyć, że w ogóle się rusza. A kto ci powiedział, że Gdańsk-Grudziądz się nie wyrobił? Z tego co wiem GTC oddawała przed terminem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.