mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podlasie: inwestycje na trasie Janów – DK 8

Podlasie: inwestycje na trasie Janów – DK 8

10-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 671 łączący Janów z krajową droga nr 8 zostanie przebudowany, powstaną nowe przepusty i mosty. Jest to jeden z ważniejszych projektów drogowych, realizowanych przez województwo podlaskie.

Podlasie: inwestycje na trasie Janów – DK 8
Rozpoczęła się realizacja zadania o nazwie: ,,Budowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 671 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i niezbędną infrastrukturą na odcinku Janów - Korycin". Zadanie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na łata 2007 - 2013 w kwocie ok. 26 mln zł tj. 99%.

W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej Nr 671 na odcinku Janów - Korycin zostanie poszerzona istniejąca nawierzchni jezdni do 7,0 m oraz wykonana nowa nawierzchnia na odcinku ponad 9 km. Ponadto przebudowane zostaną skrzyżowania z innymi drogami powiatowymi i gminnymi, powstana drogi serwisowe, chodniki, zatoki autobusowe, mosty, przepusty.

Wykonawcą robót budowlanych jest Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów. Zakończenie inwestycji zaplanowano na wrzesień 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy
Range Rover Sport – lifting dodał mu mocy
Brytyjski producent wprowadza na rynek odświeżoną wersję modelu Sport. Przy tej okazji inżynierowie wzięli na warsztat najmocniejszą wersję oznaczoną logo SVR.