mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podlaska ósemka w budowie

Podlaska ósemka w budowie

Trzy odcinki drogi ekspresowej S8 na Podlasiu są obecnie w budowie. Łącznie powstają 44 km trasy szybkiego roku, które będą kosztować 1,3 mld zł.

Podlaska ósemka w budowie
Dwa pierwsze odcinki drogi ekspresowej S8 w województwie podlaskim realizuje firma Astaldi. Na odcinku od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina (wraz z obejściem tej miejscowości) pierwsze prace ruszyły jesienią ubiegłego roku. Obecnie wykonawca prowadzi roboty ziemne - ulepszenie podłoża, profilowanie skarp oraz buduje kolejne warstwy nasypów. Trwają tez prace związane z montażem stalowych przepustów. Na obiektach mostowych prowadzone są roboty związane z wykonywaniem podpór i ustrojów niosących. Prace zaawansowane są na poziomie przekraczającym 10 proc. Odcinek o długości 15,4 km ma być gotowy pod koniec 2016 roku.

Na sąsiednim odcinku - od Mężenina do Jeżewa - zakończyła się wycinka drzew i rozpoczęły roboty ziemne - odhumusowanie i wykonywanie nasypów, wykopów, plus przebudowy urządzeń melioracyjnych, wodociągowych i teletechnicznych. Trwają też prace fundamentowe na obiektach mostowych. Zaawansowanie prac na koniec kwietnia około 5 proc. Ten fragment "eski" ma być gotowy w III kwartale 2017.

Ostatni odcinek przyszłej drogi ekspresowej realizuje konsorcjum Rubau - od granicy województwa do istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa (14,9 km.). Trwa przebudowa melioracji, energetyki, wodociągów i rozpoczyna się przebudowa branży gazowej. Ruszyły też roboty ziemne - wykopy, nasypy i odhumusowanie. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2017 r.

Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~loli 2015-06-15

Wojtku nie bądź niesprawiedliwy. S-7 jest budowana na wielu odcinkach. To nie jest jedynie droga z Krakowa do Warszawy, ale również do Gdańska. S-8 jest wykonana od Wrocławia do Warszawy i aktualnie łączy się Białystok z resztą kraju poprzez Warszawę. Podobnie rzecz się ma z S-17, łączącą Lublin ze stolicą. Krakowski oddział GDDKiA zawalił sprawę, że jak dotąd nie dopracowano do przetargu na jakikolwiek odcinek S-7 w woj małopolskim, z wyjątkiem kilku km na terenie samego Krakowa. Spójrz jak dobrze z przetargami i budową dróg radzi sobie Dolny Śląsk. Chciałoby się żeby tak dobrze szło w całej Polsce.

~loli 2015-06-15

Jumper nie zgadzam się z tobą. Droga S-3 czyli właśnie w kierunku północ-południe, jest budowana prawie na całej długości. Prawie, bo zrezygnowano z budowy kilkudziesięciu kilometrów od Bolkowa do granicy z Czechami. Zaoszczędzone środki mają służyć na budowę S-2 - południowa obwodnica Warszawy. Autostrada A-1 jest w trakcie budowy ok. 60 km (obwodnica Łodzi). W ciągu tej drogi jest finalizowany przetarg na obwodnicę Częstochowy i dalej do Pyrzowic. A co do kierunku wschód - zachód, zrezygnowano z budowy A-2 na wschód od Mińska Mazowieckiego. Owszem program budowy dróg w Polsce rozpoczęto w kierunku wchód-zachód, ale obecnie inwestycje są zrównoważone przez kierunek północ-południe.

~jumper 2015-06-02

Pieniądze na budowę dróg pożycza nam Unia Europejska (finansowo głównie Niemcy). I Unia daje bardziej na drogi które właśnie Unii Europejskiej są potrzebne. Dlatego budujemy głównie drogi łączące gospodarki starej UE ze wschodem i północą Europy. Ich nie interesują drogi w Polsce z północy na południe. Pamiętacie odbudowę S22 "dla nikogo"? Jako jedna z pierwszych dróg powstała ta za którą w 1939 poszliśmy na wojnę. I ja nie mam nic przeciwko. Tylko nazywajmy rzeczy po imieniu. Oni nam inwestują ale za to musimy budować tam gdzie nam każą. I z Krakowa do Wawy jest słabo. Z Wrocka do Poznania i dalej na Piłę to samo. Katowice-Poznań? Brak. Nie wspominam o S-19.

~macej 2015-06-01

Witam To samo można powiedzieć o drodze S5 Poznań Wrocław, projekty od autostrady A2 do Leszna już dawno sa gotowe a podpisanej umowy brak, nawet przetarg był na początku roku i cisza. przy takim tempie to faktycznie dopiero w 2022 będzie gotowa rama łącząca główne miasta.

wojtekrogula 2015-05-31

Dlaczego S8 jest tak faworyzowana w Polsce? Skąd "nagle" wzięły się na to pieniądze? Dlaczego S7, droga łącząca dwa największe miasta w Polsce - Kraków i Warszawę, musi wyglądać, jak droga gdzieś w głębokiej Syberii, bo nikt nie widzi problemu? Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na tej trasie? Czy wszystko musi być uzależnione od politycznych upodobań danego regionu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.