mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podlaska ósemka w budowie

Podlaska ósemka w budowie

Trzy odcinki drogi ekspresowej S8 na Podlasiu są obecnie w budowie. Łącznie powstają 44 km trasy szybkiego roku, które będą kosztować 1,3 mld zł.

Podlaska ósemka w budowie
Dwa pierwsze odcinki drogi ekspresowej S8 w województwie podlaskim realizuje firma Astaldi. Na odcinku od istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina (wraz z obejściem tej miejscowości) pierwsze prace ruszyły jesienią ubiegłego roku. Obecnie wykonawca prowadzi roboty ziemne - ulepszenie podłoża, profilowanie skarp oraz buduje kolejne warstwy nasypów. Trwają tez prace związane z montażem stalowych przepustów. Na obiektach mostowych prowadzone są roboty związane z wykonywaniem podpór i ustrojów niosących. Prace zaawansowane są na poziomie przekraczającym 10 proc. Odcinek o długości 15,4 km ma być gotowy pod koniec 2016 roku.

Na sąsiednim odcinku - od Mężenina do Jeżewa - zakończyła się wycinka drzew i rozpoczęły roboty ziemne - odhumusowanie i wykonywanie nasypów, wykopów, plus przebudowy urządzeń melioracyjnych, wodociągowych i teletechnicznych. Trwają też prace fundamentowe na obiektach mostowych. Zaawansowanie prac na koniec kwietnia około 5 proc. Ten fragment "eski" ma być gotowy w III kwartale 2017.

Ostatni odcinek przyszłej drogi ekspresowej realizuje konsorcjum Rubau - od granicy województwa do istniejącej obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa (14,9 km.). Trwa przebudowa melioracji, energetyki, wodociągów i rozpoczyna się przebudowa branży gazowej. Ruszyły też roboty ziemne - wykopy, nasypy i odhumusowanie. Planowany termin zakończenia inwestycji to 2017 r.

Podobne wiadomości:

Volvo S90: Nowy rywal dla E-klasy i spółki

auto motor i sport 2015-04-16

Szwedzi pożegnają się z modelem S80. Zamiast niego powstanie nowy, inspirowany fantastycznymi konceptami konkurent niemieckich sednaów. Imię jego -  Volvo S90.

Volvo S90 zastąpi S80 już w 2016

auto motor i sport 2015-07-02

Już w przyszłym roku na rynek wejść ma Volvo S90. Wizualizacja auta nasuwa na myśl pytanie, czy aby nie warto wstrzymać się z zakupem niemieckich rywali. 

Komentuj:

~loli 2015-06-15

Wojtku nie bądź niesprawiedliwy. S-7 jest budowana na wielu odcinkach. To nie jest jedynie droga z Krakowa do Warszawy, ale również do Gdańska. S-8 jest wykonana od Wrocławia do Warszawy i aktualnie łączy się Białystok z resztą kraju poprzez Warszawę. Podobnie rzecz się ma z S-17, łączącą Lublin ze stolicą. Krakowski oddział GDDKiA zawalił sprawę, że jak dotąd nie dopracowano do przetargu na jakikolwiek odcinek S-7 w woj małopolskim, z wyjątkiem kilku km na terenie samego Krakowa. Spójrz jak dobrze z przetargami i budową dróg radzi sobie Dolny Śląsk. Chciałoby się żeby tak dobrze szło w całej Polsce.

~loli 2015-06-15

Jumper nie zgadzam się z tobą. Droga S-3 czyli właśnie w kierunku północ-południe, jest budowana prawie na całej długości. Prawie, bo zrezygnowano z budowy kilkudziesięciu kilometrów od Bolkowa do granicy z Czechami. Zaoszczędzone środki mają służyć na budowę S-2 - południowa obwodnica Warszawy. Autostrada A-1 jest w trakcie budowy ok. 60 km (obwodnica Łodzi). W ciągu tej drogi jest finalizowany przetarg na obwodnicę Częstochowy i dalej do Pyrzowic. A co do kierunku wschód - zachód, zrezygnowano z budowy A-2 na wschód od Mińska Mazowieckiego. Owszem program budowy dróg w Polsce rozpoczęto w kierunku wchód-zachód, ale obecnie inwestycje są zrównoważone przez kierunek północ-południe.

~jumper 2015-06-02

Pieniądze na budowę dróg pożycza nam Unia Europejska (finansowo głównie Niemcy). I Unia daje bardziej na drogi które właśnie Unii Europejskiej są potrzebne. Dlatego budujemy głównie drogi łączące gospodarki starej UE ze wschodem i północą Europy. Ich nie interesują drogi w Polsce z północy na południe. Pamiętacie odbudowę S22 "dla nikogo"? Jako jedna z pierwszych dróg powstała ta za którą w 1939 poszliśmy na wojnę. I ja nie mam nic przeciwko. Tylko nazywajmy rzeczy po imieniu. Oni nam inwestują ale za to musimy budować tam gdzie nam każą. I z Krakowa do Wawy jest słabo. Z Wrocka do Poznania i dalej na Piłę to samo. Katowice-Poznań? Brak. Nie wspominam o S-19.

~macej 2015-06-01

Witam To samo można powiedzieć o drodze S5 Poznań Wrocław, projekty od autostrady A2 do Leszna już dawno sa gotowe a podpisanej umowy brak, nawet przetarg był na początku roku i cisza. przy takim tempie to faktycznie dopiero w 2022 będzie gotowa rama łącząca główne miasta.

wojtekrogula 2015-05-31

Dlaczego S8 jest tak faworyzowana w Polsce? Skąd "nagle" wzięły się na to pieniądze? Dlaczego S7, droga łącząca dwa największe miasta w Polsce - Kraków i Warszawę, musi wyglądać, jak droga gdzieś w głębokiej Syberii, bo nikt nie widzi problemu? Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na tej trasie? Czy wszystko musi być uzależnione od politycznych upodobań danego regionu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.