mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podlaskie: dzięki oszczędnościom przebudują drogi

Podlaskie: dzięki oszczędnościom przebudują drogi

Prawie 27 mln zł uda się zaoszczędzić dzięki zakończonemu niedawno przetargowi na przebudowę drogi między Janowem i Korycinem. Zaoszczędzone pieniadze zostaną przeznaczone na kolejne inwestycje drogowe.

Podlaskie: dzięki oszczędnościom przebudują drogi
Pierwotnie wartość inwestycji wynosiła 53,1 mln zł. Dofinansowanie z RPOWP – 52,6 mln zł.  Same roboty budowlane i obsługa inwestycji miały pochłonąć prawie 52 mln zł. Jednak udało się znaleźć wykonawców, którzy zrobią to niemal o połowę taniej – za około 25 mln zł.

Wyniki przetargu to dobra wiadomość dla mieszkańców Podlaskiego. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą na realizację kolejnych projektów drogowych w regionie. Na dofinansowanie czekają bowiem inwestycje znajdujące się na liście projektów kluczowych (czyli najważniejszych inwestycji dla rozwoju regionu). Są to projekty związane z przebudową dróg wojewódzkich.  O tym, która inwestycja otrzyma premię w postaci tych pieniędzy zadecyduje w najbliższych tygodniach zarząd województwa.

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda
Mercedes Klasy S - lifting i autonomiczna jazda
Topowa limuzyna Mercedesa ma dopiero cztery lata, ale producent przeprowadził szybką kurację odmładzającą. Auto lada moment trafi do salonów w całej Europie.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic