mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podlaskie inwestycje graniczne

Podlaskie inwestycje graniczne

Drogowe przejście graniczne w Połowcach i kolejowe w Siemianówce – to obecnie dwie ogromne inwestycje, które prowadzi wojewoda podlaski. Wsparcie finansowe pochodzi miedzy innymi ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Podlaskie inwestycje graniczne
Drogowe przejście graniczne w Połowcach zmienia się w oczach. To obecnie największa budowa na wschodniej granicy Polski. Za około półtora roku będzie to nowoczesne międzynarodowe przejście graniczne o powierzchni 18 hektarów. Inwestycja jest realizowana w kilku etapach i finansowana z wielu źródeł. Z budżetu wojewody podlaskiego na budowę przejścia w Polowcach wydano już ponad 30 mln zł., z Funduszu Granic Zewnętrznych – 2,5 mln zł.

Obecnie kończy się realizacja projektu urzędu wojewódzkiego finansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Właśnie z tego programu pochodzi ponad 20 mln zł. za które udało się wybudować osiem budynków, między innymi budynek główny, budynki kontroli szczegółowej, budynki kontroli paszportowo-celnej, budynek wartownika i wiaty. A to nie koniec inwestycji. Wojewoda podlaski zdobył 61 mln zł. ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Pieniądze te pomogą między innymi wyposażyć całą infrastrukturę.

Obecnie przejście w Polowcach ma charakter bilateralny, czyli przeznaczone jest wyłącznie dla obywateli Polski i Białorusi. Odprawiane są tylko samochody osobowe. Po zakończeniu budowy służby graniczne będą odprawiać w ciągu doby, w dwóch kierunkach 2000 samochodów osobowych, 50 autokarów i 200 samochodów ciężarowych do 7,5 tony. To ogromna zmiana i jednocześnie odciążenie od ruchu osobowego innych przejść.

Projekt przebudowy przejścia jest prowadzony po obu stronach granicy – w Połowcach i w Pieszczatce.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

S61 Szczuczyn – Raczki - ruszył przetarg

Polskie drogi 2016-04-20

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?