mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podlaskie inwestycje graniczne

Podlaskie inwestycje graniczne

Drogowe przejście graniczne w Połowcach i kolejowe w Siemianówce – to obecnie dwie ogromne inwestycje, które prowadzi wojewoda podlaski. Wsparcie finansowe pochodzi miedzy innymi ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Podlaskie inwestycje graniczne
Drogowe przejście graniczne w Połowcach zmienia się w oczach. To obecnie największa budowa na wschodniej granicy Polski. Za około półtora roku będzie to nowoczesne międzynarodowe przejście graniczne o powierzchni 18 hektarów. Inwestycja jest realizowana w kilku etapach i finansowana z wielu źródeł. Z budżetu wojewody podlaskiego na budowę przejścia w Polowcach wydano już ponad 30 mln zł., z Funduszu Granic Zewnętrznych – 2,5 mln zł.

Obecnie kończy się realizacja projektu urzędu wojewódzkiego finansowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013. Właśnie z tego programu pochodzi ponad 20 mln zł. za które udało się wybudować osiem budynków, między innymi budynek główny, budynki kontroli szczegółowej, budynki kontroli paszportowo-celnej, budynek wartownika i wiaty. A to nie koniec inwestycji. Wojewoda podlaski zdobył 61 mln zł. ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Pieniądze te pomogą między innymi wyposażyć całą infrastrukturę.

Obecnie przejście w Polowcach ma charakter bilateralny, czyli przeznaczone jest wyłącznie dla obywateli Polski i Białorusi. Odprawiane są tylko samochody osobowe. Po zakończeniu budowy służby graniczne będą odprawiać w ciągu doby, w dwóch kierunkach 2000 samochodów osobowych, 50 autokarów i 200 samochodów ciężarowych do 7,5 tony. To ogromna zmiana i jednocześnie odciążenie od ruchu osobowego innych przejść.

Projekt przebudowy przejścia jest prowadzony po obu stronach granicy – w Połowcach i w Pieszczatce.
Tematy w artykule: podlaskie

Podobne wiadomości:

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

S8 z Wyszkowa do Białegostoku za 2,3 mld zł

Polskie drogi 2016-02-23

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Obwodnica Bargłowa Kościelnego już przejezdna

Polskie drogi 2015-11-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.