mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisali umowę na budowę A1

Podpisali umowę na budowę A1

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o podpisaniu umowy na budowę i eksploatację autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia. Dokument ten stanowi realizację postanowień preumowy zawartej z firmą Gdańsk Transport Company 30 czerwca bieżącego roku.

Podpisali umowę na budowę A1
30 września bieżącego roku Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk i spółka Gdańsk Transport Company, reprezentowana przez członków Zarządu: Annę Tomczak i Grzegorza Buchcica, podpisali umowę na budowę i eksploatację autostrady A1. Podczas uroczystości podpisania obecni byli również: Zbigniew Rapciak - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Lech Witecki - pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Magdalena Jaworska - zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawiciele kierownictwa spółki GTC.

Umowa ta jest realizacją umowy przedwstępnej zawartej 30 czerwca 2008 roku i dotyczy odcinka autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń o długości ponad 62 km, w tym budowy m.in. dwóch mostów na Wiśle. Przekazanie przez GDDKiA spółce GTC terenu pod budowę tego odcinka autostrady nastąpiło w połowie sierpnia, budowa drogi rozpoczęła się już 25 sierpnia na podstawie preumowy. Odcinek ten zostanie oddany do użytku pod koniec 2011 roku.

Jeszcze w październiku tego roku zostanie oddany do użytku odcinek autostrady A1 Swarożyn – Nowe Marzy o długości 65 km. Dzięki temu długość nowo powstałej, północnej części autostrady A1, obejmującej województwo pomorskie oraz kujawsko – pomorskie, wyniesie ponad 90 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Audi A1 Sportback – konkurent dla Mini

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~nadrealista 2008-10-03

droga casandro, to samo mowiono o A2 Kulczyka - rzeczywiscie jest ona niewspółmiernie droga, uprzykrzona remontami, ale dzisiaj jechalem - pelniusienko, rownież TIRy mimo że płacą 190,- za 150km!! widocznie ludzie jednak potrafią przeliczać czas i wygodę na pieniądze. kto chce, niechaj jeżdzi po DK1 - na mnie proszę nie liczyć...

~Casandra 2008-10-03

Ciekawe dlaczego nie napisali za ile wybuduja ten kawalek autostrady. To prawie 12mln euro za km. Do tego dodac trzeba oplaty i wyjdzie na to ze nikt nie bedzie korzystal z tej drogi. DK 1 jak byla zatloczona tak zostanie i nic sie nie zmieni oprocz tego ze trzeba bedzie spalcic dlug.

~aaa 2008-10-01

Minister Polaczek i A1.... pamiętamy... kiedy ten pan stanie przed trybunałem/sądem/wściekłym tłumem kierowców i zostanie rozliczony/skazany?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.