mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisali umowę na budowę A1

Podpisali umowę na budowę A1

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o podpisaniu umowy na budowę i eksploatację autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia. Dokument ten stanowi realizację postanowień preumowy zawartej z firmą Gdańsk Transport Company 30 czerwca bieżącego roku.

Podpisali umowę na budowę A1
30 września bieżącego roku Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk i spółka Gdańsk Transport Company, reprezentowana przez członków Zarządu: Annę Tomczak i Grzegorza Buchcica, podpisali umowę na budowę i eksploatację autostrady A1. Podczas uroczystości podpisania obecni byli również: Zbigniew Rapciak - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Lech Witecki - pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, Magdalena Jaworska - zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad oraz przedstawiciele kierownictwa spółki GTC.

Umowa ta jest realizacją umowy przedwstępnej zawartej 30 czerwca 2008 roku i dotyczy odcinka autostrady A1 Nowe Marzy – Toruń o długości ponad 62 km, w tym budowy m.in. dwóch mostów na Wiśle. Przekazanie przez GDDKiA spółce GTC terenu pod budowę tego odcinka autostrady nastąpiło w połowie sierpnia, budowa drogi rozpoczęła się już 25 sierpnia na podstawie preumowy. Odcinek ten zostanie oddany do użytku pod koniec 2011 roku.

Jeszcze w październiku tego roku zostanie oddany do użytku odcinek autostrady A1 Swarożyn – Nowe Marzy o długości 65 km. Dzięki temu długość nowo powstałej, północnej części autostrady A1, obejmującej województwo pomorskie oraz kujawsko – pomorskie, wyniesie ponad 90 km.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Ferrari Scuderia Spider 16M

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~nadrealista 2008-10-03

droga casandro, to samo mowiono o A2 Kulczyka - rzeczywiscie jest ona niewspółmiernie droga, uprzykrzona remontami, ale dzisiaj jechalem - pelniusienko, rownież TIRy mimo że płacą 190,- za 150km!! widocznie ludzie jednak potrafią przeliczać czas i wygodę na pieniądze. kto chce, niechaj jeżdzi po DK1 - na mnie proszę nie liczyć...

~Casandra 2008-10-03

Ciekawe dlaczego nie napisali za ile wybuduja ten kawalek autostrady. To prawie 12mln euro za km. Do tego dodac trzeba oplaty i wyjdzie na to ze nikt nie bedzie korzystal z tej drogi. DK 1 jak byla zatloczona tak zostanie i nic sie nie zmieni oprocz tego ze trzeba bedzie spalcic dlug.

~aaa 2008-10-01

Minister Polaczek i A1.... pamiętamy... kiedy ten pan stanie przed trybunałem/sądem/wściekłym tłumem kierowców i zostanie rozliczony/skazany?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.