mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisali umowę na most w Sandomierzu

Podpisali umowę na most w Sandomierzu

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał największy w tym roku kontakt. W ramach umowy firma Mota-Engil zbuduje nowy most w Sandomierzu. Inwestycja będzie kosztować 80,4 mln zł i powinna się zakończyć do 2013 roku.

Podpisali umowę na most w Sandomierzu
Kilka dni temu w siedzibie kieleckiego oddziału GDDKiA podpisano umowę na realizację inwestycji związanej z budową drugiego mostu przez Wisłę w ciągu drogi krajowej nr 77 w Sandomierzu. Umowa została zawarta z firmą Mota-Engil Polska S.A. W imieniu inwestora dokument podpisały dyrektor kieleckiego oddziału GDDKiA Ewa Sayor i zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-finansowych Krystyna Kasza. Ze strony wykonawcy inwestycji podpisy pod umową złożyli Pedro Fernandez, członek zarządu Mota-Engil Polska oraz prokurent Andrzej Szkuat. W uroczystości uczestniczyli także wojewoda Bożentyna Pałka-Koruba i burmistrz Sandomierza Jerzy Borowski.

Zaprojektowanie i budowa nowego mostu w Sandomierzu to pierwszy etap projektu. Zadanie obejmuje budowę 5-przęsłowej przeprawy o długości 455,8m , która powstanie obok istniejącego mostu. Na moście przewidziano jezdnię o szerokość 7 m, chodnik o szerokości 1,5 m oraz ścieżkę rowerową o szerokości 2 m. Obiekt zostanie zaprojektowany na klasę obciążenia A, co umożliwi dopuszczenie do ruchu pojazdów o ciężarze 50 ton. Wybudowane zostaną także dojazdy do mostu, wraz z włączeniem ich do istniejącego układu komunikacyjnego. Przewiduje się budowę lewej jezdni ul. Lwowskiej i wprowadzenie jej na nowy most oraz przebudowę skrzyżowania ul. Lwowskiej (droga krajowa nr 77) z ul. Jana Pawła II (droga krajowa nr 79) po lewej stronie Wisły. Po drugiej stronie rzeki przewiduje się połączenie obu jezdni ul. Lwowskiej. Przewidziano również skrzyżowanie jednopoziomowe z ul. Mostową i ul. Powiśle. Budowany odcinek ul. Lwowskiej (wraz z mostem) ma mieć około 1km długości.

Termin realizacji pierwszego etapu to 26 miesięcy (7 miesięcy projektowanie wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę, 19 miesięcy budowa). Koszt realizacji projektu i budowy wyniesie 80,4 mln zł. Drugi etap tego zadania będzie obejmował budowę ulicy Lwowskiej bis (według nowego przebiegu) i remont istniejącego mostu. Według planu prace nad całym projektem powinny zakończyć się w 2013 roku.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Aston Martin One-77 – coupe dla niewielu

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.