mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisali umowę na ostatni odcinek AOW

Podpisali umowę na ostatni odcinek AOW

Wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował o podpisaniu ostatniej umowy na budowę Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Kontrakt dotyczy 13 km odcinka A8 od węzła Lotnisko wraz z łącznikiem Długołęka (5,7 km).

Podpisali umowę na ostatni odcinek AOW
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na realizację drugiej części Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (autostrada A8). Jest to już ostatnia umowa dotycząca budowy AOW (6 października podpisano kontrakt na pierwszą część zadania, natomiast umowę na budowę mostu przez Odrę zawarto w maju bieżącego roku).

Realizacja tego odcinka obejmuje budowę blisko 19 km nowej drogi. Wykonawca wybuduje 13 km fragment A8 od węzła Lotnisko oraz łącznik Długołęka o długości 5,7 km. Prace warte ponad 2 mld zł będzie prowadzić konsorcjum firm Strabag, Heilit+Werner, Dywidag oraz Mostostal. Czas realizacji zadania to 29 miesięcy od dnia uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę.

Cały 35,4 km odcinek AOW zostanie poprowadzony nowym śladem po północno-zachodnim obrzeżu miasta. Ma to pomóc w zrealizowaniu głównego celu inwestycji, czyli skierowaniu ruchu tranzytowego poza istniejący układ ulic Wrocławia. Autostradowa Obwodnica będzie przejmowała część ruchu o dalekim zasięgu, co ma znacznie zmniejszyć obciążenie pozostałych dróg. Realizacja tego zadania wpłynie także na poziom bezpieczeństwa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~Alfista 2008-12-01

Do astrolog - ja sądzę, że te budowy są zbyt kasowe i konsorcja które je wygrają wyłożą dużą kasę na opłacenie wszystkich "protestantów" tak by doprowadzić do uruchomienia budowy...

~zephyr 2008-10-27

Dopóki rządzący będą się nazbyt przejmować ekoludkami, którzy wstrzymują budowy z powodu chrząszcza, żaby czy czegoś tam jeszcze to ten piękny kraj dalej będzie trwał w średniowieczu pod względem drogowym

~astrolog 2008-10-24

Mil- niestety- zasrani elkolodzy i pieniacze z okolic budowanych drog zasypali sady prostestami. Znajda jakis brak przecinka w zezwoleniach i mamy rok-dwa opoznienia. Ja byb tych cholernych lobuzow kazal wyslac do usuwani ofiar wypadkow. Jaka ekologia w Warszawie i okolicach? Po prostu towarzystwo z Magdalenki nakrecilo ekooszolomow zeby protestowali - mam nadzieje, ze ktos wreszcie z ta banda zrobi porzadek.

~mil1231@gazeta.pl 2008-10-24

Teraz już wiadomo że na pewno do EURO to zbudują. Ja będę spokojny jak ruszą 2 budowy- A2 Stryków-Konotopai A1 Stryków-Pyrzowice- wtedy będzie już super...gdyby jeszcze obwodnica S2 od węzła Konotopa dosięgnęła lotniska Okęcie i dokończono trasę Salomea-Wolica (wyjazd z Wa-wy z pominięciem Janek i Raszyna) byłbym absolutnie wniebowzięty ...

~Domin 2008-10-23

A może jednak zbudują do EURO?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda Auto Digilab - tak wygląda przyszłość mobilności
Skoda opracowała program o nazwie Strategia 2025, który ma kształtować przyszłość czeskiej marki w kolejnych latach. Żeby jeszcze lepiej wykorzystywać cyfrowe technologie w działalności marki, w Pradze powstał DigiLab.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech