mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka

Podpisana umowa na budowę obwodnicy Sanoka zakłada zakończenie prac w 2019 roku. Sprawdź, które firmy wybudują nową drogę.

Podpisano umowę na budowę obwodnicy Sanoka
Obwodnica Sanoka ma wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto oraz odciążyć okład komunikacji miasta. Oprócz tego wybudowanie nowej trasy według założeń ma zwiększyć przepustowość oraz prędkość ruchu na drogach DK 28 i DK 84. Obwodnica powstanie w systemie "projektuj-buduj". Wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID), a następnie wybuduje trasę.

Nowa droga swój początek będzie miała na skrzyżowaniu DK28 i wojewódzkiej drogi nr 886 Domaradz-Sanok, zaś jej koniec został przewidziany na skrzyżowaniu z DK84. Obwodnica Sanoka będzie drogą klasy GP o łącznej długości ok. 7 km.

W pierwszym etapie postępowania przetargowego do konkursu na budowę obwodnicy złożono 20 wniosków o dołączenie do postępowania. Do drugiego etapu zakwalifikowano 18 z nich, a 9 firm złożyło oferty cenowe. Każda zadeklarowała realizację inwestycji w 33 miesiące oraz 10-letni okres gwarancyjny. Konsorcjum z liderem  Max Bögl Polska Sp. z o.o. złożyło najniższa ofertę, zaś najwyższa wycena została przedstawiona przez Roboty Mostowe Mosty Łódź S.A..

Umowa na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Sanok została podpisana z konsorcjum spółek Max Bögl Polska Sp. z o. o. i Max Bögl Stiftung &Co. KG. Inwestycja o wartości 140 mln brutto ma zostać zrealizowana w 2019 roku.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości
Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości
Czwarta generacja flagowego modelu w końcu zadebiutowała. Nowe Audi A8 to kolejny, duży krok naprzód, a zarazem potwierdzenie hasła "przewaga dzięki technice". Oto najbardziej zaawansowana maszyna w tej klasie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech