mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisano umowę na kolejny odcinek A1

Podpisano umowę na kolejny odcinek A1

GDDKiA podpisała umowę na wybudowanie autostrady A1 pomiędzy węzłami Woźniki i Pyrzowice. Jeszcze w tym roku Generalna Dyrekcja zamierza podpisać umowy na realizację trzech kolejnych fragmentów A1 na odcinku od Rząsaw do Pyrzowic.

Podpisano umowę na kolejny odcinek A1
Wczoraj podpisana została umowa na budowę autostrady A1 na odcinku "I" węzeł Woźniki (bez węzła) – węzeł Pyrzowice (bez węzła). Umowa przewiduje, że 15,2 km autostrady zostanie wybudowane w 30 miesięcy. Do czasu realizacji robót objętych umową nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). W tym czasie wykonawca uzyska również decyzję zezwalającą na użytkowanie autostrady.

Budowa tego odcinka autostrady zrealizowana zostanie przez konsorcjum firm Strabag Infrastruktura Południe oraz Strabag. Wartość umowna zadania wynosi 609.501.183,07 zł.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie województwa śląskiego. Przebiega przez powiat lubliniecki i tarnogórski, obszary administracyjne miasta Woźniki oraz gmin Miasteczko Śląskie i Ożarowice. Autostrada na projektowanym odcinku przebiega głównie po terenach niezurbanizowanych leśnych (teren Woźnik, teren gminy Miasteczko Śląskie), terenach użytkowanych rolniczo (w południowym przebiegu odcinka w gminie Ożarowice i w północnym przebiegu odcinka w gminie Woźniki) oraz częściowo zurbanizowanym o przeważającej niskiej rozproszonej zabudowie. Projektowana autostrada przebiega również przez teren Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach.

Poza wybudowaniem 15,2-kilometrowego odcinka autostrady wykonawca wybuduje również MOP-y Woźniki Wschód i Zachód kat. I, które docelowo zostaną dostosowane do kat. II i III. Ponadto podpisana umowa zakłada budowę Obwodu Utrzymania Autostrady (OUA) Ożarowice, obiektów inżynierskich, w tym jednego mostu, jednej estakady nad rzeką, drogą powiatową i przejściem dla zwierząt, dwóch wiaduktów autostradowych w ciągu autostrady oraz 9 wiaduktów drogowych nad autostradą, elementów odwodnienia autostrady, urządzeń ochrony środowiska, dróg poprzecznych i dojazdowych umożliwiających dojazdy do nieruchomości i połączenie z istniejącą siecią dróg.Przypomnijmy, autostrada A1 z Rząsawy do Pyrzowic o łącznej długości 56,9 km znajduje się w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Połączy ona zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej, Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach oraz odciąży Częstochowę z ruchu tranzytowego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~warszawiak 2015-08-27

Cytuję: " Połączy ona zrealizowane już fragmenty autostrady A1 w woj. łódzkim i dalsze odcinki na północy kraju, z południową granicą państwa, z miastami aglomeracji śląskiej". Tak, połączy, ale przez kolizyjną drogę dwujezdniową DK1. Otóż na ogół każdy odcinek autostrady będzie jakimiś drogami połączony z następnym. (pomijam przypadki, kiedy nowo zbudowane odcinki autostrad kończyły się po prostu w polu). Jest to przykład czystej nowomowy GDDKiA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.