mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podpisano umowę na obwodnicę Białej Podlaskiej

Podpisano umowę na obwodnicę Białej Podlaskiej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na budowę 11 km obwodnicy Białej Podlaskiej, która znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 2. Wykonawca ma wybudować trasę w ciągu 15 miesięcy od daty rozpoczęcia prac.

Podpisano umowę na obwodnicę Białej Podlaskiej
19 maja bieżącego roku w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie została podpisana umowa na budowę obwodnicy Białej Podlaskiej. Wykonawca, którym jest konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. i Acciona Infraestructuras S.A. został wybrany z pośród pięciu ofert złożonych w przetargu. Zwycięzca przedstawił najkorzystniejszą cenowo ofertę. Kontrakt zostanie zrealizowany za ponad 43 mln euro i będzie współfinansowany ze środków Funduszu Spójności.

Budowa 11 km obwodnicy to fragment większego zadania jakim jest przebudowa drogi krajowej nr 2 Warszawa – Siedlce – Terespol. Modernizacja trasy Siedlce – Terespol została podzielona na cztery odcinki. W lipcu 2006 roku były podpisane umowy na 3 odcinki Siedlce-granica województwa mazowieckiego, granica województwa mazowieckiego-Biała Podlaska i Biała Podlaska – Terespol. Prace na tych odcinkach zakończą się jeszcze w tym roku.

W ramach podpisanego kontraktu rozbudowana zostanie istniejąca droga krajowa nr 2, która uzyska parametry drogi klasy GP oraz nośności 115 kN na oś. Wykonane zostaną lokalne poszerzenia oraz utwardzone pobocza, poprawiona zostanie także geometria skrzyżowań. Drogowcy wybudują ciągi dla pieszych i rowerzystów, drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego, 1 nowy wiadukt oraz wyremontują most na rzecze Zburzynce. Inwestycja obejmuje także przebudowę 6 istniejących przepustów i budowę 1 nowego przepustu, budowę przepustów w ciągu rowów drogi głównej i pod drogami bocznymi, wykonanie odwodnienia powierzchniowego, wykonanie ekranów akustycznych, zbiorników infiltracyjnych, separatorów substancji ropopochodnych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci kanalizacyjnej oraz linii telekomunikacyjnych i elektrycznych niskiego i średniego napięcia, budowę oświetlenia dla 8 skrzyżowań z ulicami dochodzącymi do drogi krajowej oraz odcinków drogi pomiędzy skrzyżowaniami, a także wykonanie oznakowania drogi oraz ustawienie urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Prace budowlane zostaną wykonane w 15 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

~damian 2008-05-23

kiedy zaczna budowe?? bo tylko postawili tablice białą ile jest wart przedsiewzięcie i ile kasy z uni pochodzi

~Mostek 2008-05-21

Ato wszystko musi się ładnie nazywać "Budowa NOWEJ obwodnicy". Śmieszne:)

~Mostek 2008-05-21

Ponieważ na remont obwodnicy w Białej Podl. będziemy czekać pewnie z 10 lat.

~leszcz 2008-05-20

ja myślałem że chociaż drugą nitkę dobudują . żenua

~Hellboy 2008-05-20

Wspaniale :) ale trzeba tu dodać że Biała ma już obwodnicę :) ów przetarg dotyczy jej remontu i gruntownej przebudowy :) ale nie napisaliście kiedy wykonawca zacznie prace?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.