mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podsumowania i plany drogowców w zachodniopomorskim

Podsumowania i plany drogowców w zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim jest 21 kilometrów autostrady A6 oraz 130 kilometrów dróg ekspresowych S3, S6 i S10. Docelowo zamiarem GDDKiA jest wybudowanie sieci bezpiecznych i komfortowych dróg ekspresowych: 3, 6, 10 i 11, autostrady A6 oraz obwodnic najbardziej obciążonych ruchem tranzytowym miejscowości na pozostałych drogach krajowych.

Podsumowania i plany drogowców w zachodniopomorskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje program budowy dróg krajowych w regionie zachodniopomorskim. Finałem tych działań będzie wybudowanie całej sieci bezpiecznych i komfortowych dróg ekspresowych numer: 3, 6, 10 i 11, autostrady A6 oraz obwodnic najbardziej obciążonych ruchem tranzytowym miejscowości na pozostałych drogach krajowych.

W 2011 roku wyremontowano 45 kilometrów dróg. Prace te obejmowały szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu. W Wałczu i Szczecinku zrealizowano programy poprawy bezpieczeństwa drogowego, przebudowywano skrzyżowania, instalowano sygnalizację świetlną, wybudowano chodniki.  Na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Drawskiem Pomorskim, a Czaplinkiem powstały zatoki autobusowe, podobnie jak w Rosnowie na DK nr 26. W Kołobrzegu powstała ścieżka pieszo - rowerowa, podobnie jak w Mierzynie przy DK nr 10.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

~Maciek 2012-01-06

Jechałem tą ścieżką rowerową ze Szczecina przez Mierzyn do Lubieszyna i dalej przez granicę do niemieckiego Linken. Niestety ta ścieżka jest dosyć trudna dla amatorów rowerów. Po pierwsze kończy się zaskakująco po jednej i pojawia po drugiej stronie drogi. Jest ona dosyć ruchliwa, więc trudno przejeżdżać przez nią to na prawą to na lewą. I po drugie, w poprzek ścieżki rowerowej pojawiło się mnóstwo poprzecznych uskoków. Wygląda na to, że robiona była krótkimi odcinkami i na łączeniach każdej części nie zostały odpowiednio utwardzone. Może zostanie poprawiona?

~romek 2012-01-05

Decydenci w Ministerstwie Infrastruktury pochodza z kilku kluczowych miast Warszawy Gdanska Poznania Wrocłwia i tam tez umieszcza sie wiekszość duzych inwestycji infrastrukturalnych..Podobnie było w PRL gdzie mówiono o mafiach np z Katowic która desantem zajeła kluczowe stołki w władzach Warszawy Podobnie Gdansk dzieki mocnemu przemysłowi stoczniowemu nastawionemu na dostawe do ZSRR .Centromor był biurem posrednictwa w handlu statkami co powodowało wiele podejzanych interesów gdzie statek np budowany dla PZM zmieniał z dnia na dzien swojegon własciciela.Np przyjezdzał bogaty arab i z walizka dolarów załatwiał taki zakup.Szczecin ni miał tyle szczescia co Gdansk bedąc z góry skazanym na miasto peryferyjne ..Stad dzieki inicjatywie miejscowych ludzi którzy widzieli ten mechanizm powstały koncepcje zblizenia z Skandynawią połaczenie promowe z Ystad jedyne w latach 60 w czasach trudnych braku mozliwości swobodnych wyjazdów.Podjeto wysiłek modernizacji trasy prowadzocej z Szczecina nad morze do Swinoujscia dobudowujac do straej trasy drugą nitkę jezdni .Pieniedzy starczyło na skromna trase do Goleniowa tj połowe trasy.Trase połaczono z istniejaca autostradą berlinką i tak posiadalismy jako jedyni połaczenie autostradowe z Berlinem i dalej z Zachodem.Obecnie rozwiazania komunikacyjne koncenruja sie na modernizacji istniejącej A6 na odcinku 20km .Rozbudowa tej trasy w kierunku na Gdansk po straym sladzie moze byc impulsem dla rozwoju firm wzdłuz tego odcinka.przez budowe wolnych stref gospodarczych

~obserwator 2012-01-03

Budują jakieś ochłapy wokół Szczecina, a poza tym zachodniopomorskie to jedna wielka dziura drogowa. Dojazd z Koszalina - najwększego miasta po Szczecinie w województwie zajmuje najdłużej w całym kraju. I jak ten obszar ma się rozwijać...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.