mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podsumowania i plany drogowców w zachodniopomorskim

Podsumowania i plany drogowców w zachodniopomorskim

W województwie zachodniopomorskim jest 21 kilometrów autostrady A6 oraz 130 kilometrów dróg ekspresowych S3, S6 i S10. Docelowo zamiarem GDDKiA jest wybudowanie sieci bezpiecznych i komfortowych dróg ekspresowych: 3, 6, 10 i 11, autostrady A6 oraz obwodnic najbardziej obciążonych ruchem tranzytowym miejscowości na pozostałych drogach krajowych.

Podsumowania i plany drogowców w zachodniopomorskim
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad realizuje program budowy dróg krajowych w regionie zachodniopomorskim. Finałem tych działań będzie wybudowanie całej sieci bezpiecznych i komfortowych dróg ekspresowych numer: 3, 6, 10 i 11, autostrady A6 oraz obwodnic najbardziej obciążonych ruchem tranzytowym miejscowości na pozostałych drogach krajowych.

W 2011 roku wyremontowano 45 kilometrów dróg. Prace te obejmowały szereg elementów poprawiających bezpieczeństwo ruchu. W Wałczu i Szczecinku zrealizowano programy poprawy bezpieczeństwa drogowego, przebudowywano skrzyżowania, instalowano sygnalizację świetlną, wybudowano chodniki.  Na drodze krajowej nr 20 pomiędzy Drawskiem Pomorskim, a Czaplinkiem powstały zatoki autobusowe, podobnie jak w Rosnowie na DK nr 26. W Kołobrzegu powstała ścieżka pieszo - rowerowa, podobnie jak w Mierzynie przy DK nr 10.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A6
Audi A6
Cena podstawowa już od: 187 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Fortwo ED, iOn, CT 200h, M35h, Octavia...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Maciek 2012-01-06

Jechałem tą ścieżką rowerową ze Szczecina przez Mierzyn do Lubieszyna i dalej przez granicę do niemieckiego Linken. Niestety ta ścieżka jest dosyć trudna dla amatorów rowerów. Po pierwsze kończy się zaskakująco po jednej i pojawia po drugiej stronie drogi. Jest ona dosyć ruchliwa, więc trudno przejeżdżać przez nią to na prawą to na lewą. I po drugie, w poprzek ścieżki rowerowej pojawiło się mnóstwo poprzecznych uskoków. Wygląda na to, że robiona była krótkimi odcinkami i na łączeniach każdej części nie zostały odpowiednio utwardzone. Może zostanie poprawiona?

~romek 2012-01-05

Decydenci w Ministerstwie Infrastruktury pochodza z kilku kluczowych miast Warszawy Gdanska Poznania Wrocłwia i tam tez umieszcza sie wiekszość duzych inwestycji infrastrukturalnych..Podobnie było w PRL gdzie mówiono o mafiach np z Katowic która desantem zajeła kluczowe stołki w władzach Warszawy Podobnie Gdansk dzieki mocnemu przemysłowi stoczniowemu nastawionemu na dostawe do ZSRR .Centromor był biurem posrednictwa w handlu statkami co powodowało wiele podejzanych interesów gdzie statek np budowany dla PZM zmieniał z dnia na dzien swojegon własciciela.Np przyjezdzał bogaty arab i z walizka dolarów załatwiał taki zakup.Szczecin ni miał tyle szczescia co Gdansk bedąc z góry skazanym na miasto peryferyjne ..Stad dzieki inicjatywie miejscowych ludzi którzy widzieli ten mechanizm powstały koncepcje zblizenia z Skandynawią połaczenie promowe z Ystad jedyne w latach 60 w czasach trudnych braku mozliwości swobodnych wyjazdów.Podjeto wysiłek modernizacji trasy prowadzocej z Szczecina nad morze do Swinoujscia dobudowujac do straej trasy drugą nitkę jezdni .Pieniedzy starczyło na skromna trase do Goleniowa tj połowe trasy.Trase połaczono z istniejaca autostradą berlinką i tak posiadalismy jako jedyni połaczenie autostradowe z Berlinem i dalej z Zachodem.Obecnie rozwiazania komunikacyjne koncenruja sie na modernizacji istniejącej A6 na odcinku 20km .Rozbudowa tej trasy w kierunku na Gdansk po straym sladzie moze byc impulsem dla rozwoju firm wzdłuz tego odcinka.przez budowe wolnych stref gospodarczych

~obserwator 2012-01-03

Budują jakieś ochłapy wokół Szczecina, a poza tym zachodniopomorskie to jedna wielka dziura drogowa. Dojazd z Koszalina - najwększego miasta po Szczecinie w województwie zajmuje najdłużej w całym kraju. I jak ten obszar ma się rozwijać...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC to pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiej marki. Samochód zapoczątkowuje nadejście całej gamy aut z rodziny EQ, czyli napędzanych silnikami na prąd.