mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podsumowania na Podkarpaciu

Podsumowania na Podkarpaciu

Z końcem grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada podsumowująca realizację drogowych inwestycji w województwie podkarpackim. Bez wątpienia ten rok na Podkarpaciu był rokiem obwodnic.

Jak poinformował dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA, Władysław Kowal, zgodnie z harmonogramem w br. zakończono budowę obwodnic Głogowa Małopolskiego i Pilzna. W przyszłym roku do użytku oddane zostaną dwie kolejne - Jasła i Stalowej Woli.

W planach jest budowa obwodnic: Jarosławia, Ropczyc, Leżajska, Łańcuta i Rymanowa, a także drogi S-19. Drogowcy informują, ze już teraz trwają przygotowania do przyszłych inwestycji.

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Rzeszowa, do końca tego tygodnia, do użytku oddany zostanie kolejny odcinek obwodnicy Rzeszowa. Ponieważ od 1 stycznia 2006 r. Rzeszów powiększy się o dwa sołectwa - Słocinę i Załęże, podpisane zostanie przez prezydenta miasta i rzeszowski oddział GDDKiA porozumienie w sprawie harmonogramu prac na drogach włączanych w obszar administracyjny miasta. W styczniu odbędzie się spotkanie z udziałem marszałka województwa, którego celem będzie skoordynowanie działań na rzecz rozbudowy infrastruktury drogowej w rejonie Rzeszowa.

Przeczytaj także:

Przygraniczne drogi (2005-11-29)

 

Tematy w artykule: obwodnice podkarpackie

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~Robert 2007-04-25

Nie oszmieszajcie siebie jesli mowicie o obwodnicy jasla, z wielkich planow wyszla korekta przebudowy kilku drog. w jasle, dalej jezdzi sie przez dworzec PKP, przez centrum korki samochodowe byly sa i pewnie dlugo pozostana w tym zapomnianym przez wojewodztwo miescie. Zaplanowaliscie sobie wielka obwodnice, bedziecie miec A4 ale to malo jeszcze dla was, chcecie jeszcze miec nie daleko nastepna autostrade,polnoc - poludnie, z litwy do slowacji najlepiej tez przez rzeszow, pozwolcie sie tez innym miasto rozwijac, pozwolic sie rozwijac poprzez rozwiniecie wlasnie w tym regionie, poprzez szlak jasielski jaki kiedys byl przed wojna, z czechoslowacja i wegrami. Krosno juz mialo swoje piec minut przez bycie wojewudztwem ponad dwadziescia lat. Rzeszow byl po wojnie i pozostal do dzisiaj. Dajcie szanse innym miastom, a jaslo szczegolnie na to zaslugoje, lezy w dobrym miejscu na szlaku komunikacyjnym, w dodatku zostalo zniszczone ponad 90% w dzialaniach wojennych, nie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.