mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podsumowania na Podkarpaciu

Podsumowania na Podkarpaciu

Z końcem grudnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada podsumowująca realizację drogowych inwestycji w województwie podkarpackim. Bez wątpienia ten rok na Podkarpaciu był rokiem obwodnic.

Jak poinformował dyrektor rzeszowskiego oddziału GDDKiA, Władysław Kowal, zgodnie z harmonogramem w br. zakończono budowę obwodnic Głogowa Małopolskiego i Pilzna. W przyszłym roku do użytku oddane zostaną dwie kolejne - Jasła i Stalowej Woli.

W planach jest budowa obwodnic: Jarosławia, Ropczyc, Leżajska, Łańcuta i Rymanowa, a także drogi S-19. Drogowcy informują, ze już teraz trwają przygotowania do przyszłych inwestycji.

Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Rzeszowa, do końca tego tygodnia, do użytku oddany zostanie kolejny odcinek obwodnicy Rzeszowa. Ponieważ od 1 stycznia 2006 r. Rzeszów powiększy się o dwa sołectwa - Słocinę i Załęże, podpisane zostanie przez prezydenta miasta i rzeszowski oddział GDDKiA porozumienie w sprawie harmonogramu prac na drogach włączanych w obszar administracyjny miasta. W styczniu odbędzie się spotkanie z udziałem marszałka województwa, którego celem będzie skoordynowanie działań na rzecz rozbudowy infrastruktury drogowej w rejonie Rzeszowa.

Przeczytaj także:

Przygraniczne drogi (2005-11-29)

 

Tematy w artykule: obwodnice podkarpackie

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Komentuj:

~Robert 2007-04-25

Nie oszmieszajcie siebie jesli mowicie o obwodnicy jasla, z wielkich planow wyszla korekta przebudowy kilku drog. w jasle, dalej jezdzi sie przez dworzec PKP, przez centrum korki samochodowe byly sa i pewnie dlugo pozostana w tym zapomnianym przez wojewodztwo miescie. Zaplanowaliscie sobie wielka obwodnice, bedziecie miec A4 ale to malo jeszcze dla was, chcecie jeszcze miec nie daleko nastepna autostrade,polnoc - poludnie, z litwy do slowacji najlepiej tez przez rzeszow, pozwolcie sie tez innym miasto rozwijac, pozwolic sie rozwijac poprzez rozwiniecie wlasnie w tym regionie, poprzez szlak jasielski jaki kiedys byl przed wojna, z czechoslowacja i wegrami. Krosno juz mialo swoje piec minut przez bycie wojewudztwem ponad dwadziescia lat. Rzeszow byl po wojnie i pozostal do dzisiaj. Dajcie szanse innym miastom, a jaslo szczegolnie na to zaslugoje, lezy w dobrym miejscu na szlaku komunikacyjnym, w dodatku zostalo zniszczone ponad 90% w dzialaniach wojennych, nie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando