mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Podsumowanie 2012 r. na drogach krajowych na Pomorzu

Podsumowanie 2012 r. na drogach krajowych na Pomorzu

W mijającym roku zakończyły się budowy dwóch dużych inwestycji drogowych na Pomorzu. Powstała Południowa Obwodnica Gdańska i węzeł Karczemki na obwodnicy Trójmiasta.

Podsumowanie 2012 r. na drogach krajowych na Pomorzu
W dalszym ciągu kontynuowana jest budowa przeprawy przez Wisłę koło Kwidzyna w ciągu drogi krajowej nr 90. Na 11-kilometrowej przeprawie powstaje największy mostu typu extradosed w Europie i zarazem jeden z największych na świecie. Spodziewamy się, że pierwsze samochody przejadą po nowym moście w połowie 2013 r. Część drogowa jest niemal zakończona, trwają roboty przy samym moście, który jest zaawansowany w około 80% - informuje GDDKiA.

Sukcesywnie remontowana jest istniejąca sieć drogowa. Mając na uwadze zły stan techniczny nawierzchni i znaczne natężenie ruchu, do remontu zostały wytypowane odcinki zlokalizowane na drogach krajowych nr: 6, 20, 21, 22, 55 i 90. W ramach remontów dróg metodą nakładki bitumicznej udało się wyremontować ich aż 72 km za około 39 mln zł.

W tym roku zostały wyremontowane również dwa mosty na drodze krajowej nr 22 w Młynkach i Czersku za 755 tys. zł. Ponadto wymieniono dylatacje na ośmiu obiektach S6 Obwodnicy Trójmiasta (oraz drogach poprzecznych), a także w Czarnej Wodzie (dk 22) i Starogardzie Gdańskim (dk 22; nad linią kolejową), co kosztowało: 1,44 mln zł.

W celu ochrony dróg krajowych przed przeciążonymi samochodami ciężarowymi, niszczącymi drogi, zostały zainstalowane kolejne dwa elementy systemu preselekcji pojazdów. Systemy czujników w nawierzchni i na specjalnych bramownicach stanęły na drodze ekspresowej S7 Południowej Obwodnicy Gdańska w Koszwałach i na drodze krajowej nr 22 w Nieżywięciu koło Chojnic. Ten system rejestruje pojazdy łamiące obowiązujące przepisy, szczególnie te dotyczące przeciążenia pojazdów.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.