mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pogoda pomoże S11?

Pogoda pomoże S11?

Przebudowa 14 kilometrów drogi krajowej nr 11 od węzła autostradowego Poznań-Krzesiny do Kórnika na drogę ekspresową S11. Prace rozpoczęte w kwietniu zakończą się w czerwcu 2007 r. Tegoroczny sezon budowlany dobiegnie końca z chwilą nadejścia solidniejszych mrozów. Od przebiegu pogody zależy, czy w tym sezonie budowlanym dwa 2,5 km odcinki S11 zostaną w całości oddane do użytku.

Pogoda pomoże S11?

Na razie kierowcy na trasie między Poznaniem i Kórnikiem narzekają na korki i utrudnienia. Widać jednak jak rosną fundamenty i filary przyszłych dwupoziomowych skrzyżowań i wiaduktów w Koninku, Gądkach i w Borówcu. Wykonawcami są firmy "Skanska" oddział poznański i "Strada" z Palędzia. 

To, czy tegoroczne plany drogowców przebudowujących drogę krajową nr 11 między Poznaniem i Kórnikiem zostaną zrealizowane, zależy od średnich temperatur do końca listopada i na początku grudnia. Na szczęście temperatura w ostatnich dniach podniosła się wyraźnie powyżej zera i można kontynuować kładzenie masy bitumicznej oraz roboty betoniarskie przy konstrukcjach mostowych. Im dłużej będzie względnie ciepło - tym większa szansa na wykonanie zaplanowanych prac.

Przed świętami powinny być gotowe podwójne jezdnie na dwóch odcinkach, każdy po 2,5 kilometra, od granicy Poznania do Koninka i za wiaduktem kolejowym w Gądkach do końca lasu w Skrzynkach. Na obu tych odcinkach brakuje jeszcze po kilkaset metrów nawierzchni bitumicznej. W Borówcu, na wysokości obserwatorium astronomicznego, trwają gorączkowe prace przy konstrukcji wiaduktu.

Jak informuje Marek Bereżecki - z-ca dyr. oddziału poznańskiego GDDKiA, jest szansa, że przed 24 grudnia 2006 zostanie przywrócony ruch na obu jezdniach drogi nr 11 między Krzesinami i Kórnikiem, z wyjątkiem dwóch miejsc: budowy mostu nad rzeczką Michałówką (w rejonie Koninka) i przejścia podziemnego dla zwierząt w rejonie Borówca. Przez 28 dni od zakończenia betonowania muszą też pozostać rusztowania pod wiaduktem w Borówcu.

Na początku grudnia powinien być rozstrzygnięty przetarg na kontynuację budowy S11 w przyszłym roku. Zakłada się, że całe zadanie powinno być zakończone do listopada 2007. W sumie to 14 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej z aż pięcioma skrzyżowaniami dwupoziomowymi - w Koninku, w Gądkach przed i za wiaduktem kolejowym oraz na początku i końcu Kórnika. Wokół tego miasta powstała już obwodnica dróg wojewódzkich 431 i 434.

Powodzenie sezonu 2007 zależy od tego, na ile w tym roku zaawansowane zostaną prace ziemne i fundamentowe przy kształtowaniu trasy ekspresowej, ale także od tego, czy wykupione zostaną wszystkie grunty niezbędne do poszerzenia pasa drogowego przyszłej S11 i czy w budżecie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad znajdzie się dość pieniędzy na sfinansowanie całej budowy. To ostatnie będzie wiadome po uchwaleniu przez parlament budżetu państwa na rok 2007 - zapewne w lutym przyszłego roku - informuje oddział GDDKiA w Poznaniu.

Przeczytaj także:

Dodatkowe pieniądze na obwodnice (2006-10-25)

S11 - pierwsza ekspresowa w Wielkopolsce (2006-08-23)

'S 11 na 2011' (2006-08-08)


 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Jotgie 2006-11-17

A kiedy od ronda obornickiego do Obornik?! Bo jechałem 2 godziny temu to horror! 40-60 km/godz. do Obornik cały czas w rządku nerwowo naciskając na zmianę: gaz-hamulec-gaz-hamulec-gaz-hamulec...itd

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.