mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pogoda sprzyja budowie obwodnicy Radomia

Pogoda sprzyja budowie obwodnicy Radomia

Grudniowa aura sprzyja wykonawcom obwodnicy południowej Radomia. Intensywne prace trwają między innymi na placach budowy drugiego i trzeciego etapu.

Pogoda sprzyja budowie obwodnicy Radomia
W piątek, 13 grudnia, ekipy z rozściełaczami masy bitumicznej pracowały w rejonie budowanej kładki dla pieszych na wysokości ulicy Armii Ludowej, warstwa wiążąca była układana również na południowej jezdni drugiego etapu trasy, między wiaduktem na ulicy Wiejskiej a mostem kolejowym.

Ruszają prace przy budowie przecisku pod linią kolejową w pobliżu węzła drogowego na Południu. Pierwotnie miał on powstać metodą otwartego wykopu w nasypie, ostatecznie jednak już w trakcie budowy obwodnicy zmieniono technologię na przecisk, by nie dezorganizować ruchu na drodze krajowej nr 8 (DK8). Przez ten nowy przecisk poprowadzimy chodnik dla pieszych i ścieżkę rowerową. Przy moście kolejowym jest już natomiast gotowy przepust, którym w przyszłości będzie przepływać Potok Malczewski.

Na niedawno dopuszczonym dla ruchu kołowego pierwszym odcinku obwodnicy południowej Radomia rozpoczną się niebawem prace przy montażu ekranów akustycznych.
Tematy w artykule: mazowieckie obwodnice

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.