mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Pół roku budowy Trasy Mostu Północnego

Pół roku budowy Trasy Mostu Północnego

Minęło pół roku od rozpoczęcia budowy pierwszego odcinka Trasy Mostu Północnego – od węzła z ul. Modlińską do węzła z ul. Pułkową w Warszawie. Realizacja wartej prawie miliard złotych inwestycji drogowej przebiega zgodnie z harmonogramem i ma być zakończona na przełomie 2011 i 2012 roku.

Pół roku budowy Trasy Mostu Północnego

Co obecnie na budowie ?


Jak informuje Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie - na węźle trasy mostowej z ul. Marymoncką trwają prace przy budowie wiaduktów drogowych nad ul. Marymoncką oraz nad torami tramwajowymi i projektowaną ul. Prozy.

W ramach węzła z ul. Pułkową budowany jest obecnie wiadukt drogowy oraz kładka dla pieszych nad Wybrzeżem Gdyńskim. Trwa także wznoszenie ścian oporowych przy Ośrodku Sportowym „Hutnik” oraz przy ul. Farysa.

Efektem ostatnich tygodni budowy jest odnowiona nawierzchnia zachodniej jezdni Wybrzeża Gdyńskiego od estakad bielańskich do ul. Prozy, po której od 2 grudnia odbywa się ruch w obydwu kierunkach. Jezdnia wschodnia została wyłączona z ruchu, co umożliwia prowadzenie prac przy wschodniej części wiaduktu Trasy Mostu Północnego nad Wisłostradą.

Na Białołęce trwają prace przy fundamentach wiaduktu nad ul. Świderską. Na wysokości ul. Obrazkowej przebudowywana jest linia energetyczna, budowane podpory wiaduktu oraz nasyp.

Końca dobiegają prace przy przebudowie mediów w ul. Modlińskiej. Obecnie wykonywane jest odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Pozostały jeszcze do wykonania instalacje gazowe, teletechnika oraz kanalizacja sanitarna.

Po obydwu stronach Wisły trwają prace przy przyczółkach mostu oraz przygotowanie do rozpoczęcia palowania pod dwie podpory mostu znajdujące się w nurcie rzeki Na nasypie po stronie Białołęki zakończył się montaż stanowiska, z którego nasuwana będzie stalowa konstrukcja mostu. Przeprawa mostowa będzie miała długość ok. 795m. Najdłuższe z dziesięciu przęseł mostu, nurtowe, ma długość 160 m. Dwie z dziewięciu podpór mostu znajdą się w nurcie rzeki, pozostałe będą częściowo na terenach zalewowych. Nad podporą nurtową wysokość konstrukcji wyniesie ponad 9 m.


Podobne wiadomości:

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Bezpieczny wyjazd na wakacje
Lato jest okresem wzmożonych wyjazdów na wakacyjny czy weekendowy wypoczynek. Przemierzamy setki, a nawet tysiące kilometrów. Wielogodzinna podróż samochodem może być trudna zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Co można zrobić, żeby droga minęła bezstresowo, a przede wszystkim bezpiecznie?