mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Polacy dokończą naprawę mostu w Mszanie

Polacy dokończą naprawę mostu w Mszanie

- Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Sp. z o.o., INTERCOR z Zawiercia zrealizuje prace naprawcze na moście w Mszanie w ciągu autostrady A1, podyktowane decyzją nałożoną w maju 2012 roku przez Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego po awarii spowodowanej błędami wykonawczymi poprzedniego generalnego wykonawcy mostu, firmy Alpine Bau. Wartość umowy zostanie w całości pokryta z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Polacy dokończą naprawę mostu w Mszanie
Program naprawczy wyniesie 55,4 mln zł. W ramach naprawy obiektu zostanie wykonane m.in.: zamontowanie pod nim systemu kabli sprężających wspartych na dewiatorach – elementach kierunkujących ich trasę, zabetonowanie brakujących części obiektu, wykonie żeber usztywniających wewnątrz skrzynki obiektu, korekcja lin podtrzymujących obiekt, zamontowanie dylatacji i robocze obciążenie próbne obiektu.  

Zrealizowanie programu naprawczego nałożonego decyzją SWINB jest pierwszym etapem dokończenia budowy mostu w Mszanie. Do oddania zrealizowanego już niemal w 95 procentach mostu do użytkowania pozostało, oprócz wdrożenia programu naprawczego, jego dokończenie w zakresie m.in. wykonania kap chodnikowych, barier energochłonnych, izolacji i nawierzchni.

Wykonawca dokończenia budowy mostu oraz odcinka autostrady A1 Świerklany – Mszana, zostanie wybrany w osobnym postępowaniu. Przetarg zostanie ogłoszony w drugiej połowie lipca br. a prace powinny ruszyć na przełomie września i października, tak by przy sprzyjających warunkach atmosferycznych do końca roku wszystkie roboty zostały zakończone. Niezwłocznie po ich zakończeniu zostanie złożony wniosek do ŚWINB o wydanie decyzji o pozwolenie na użytkowanie całego odcinka autostrady A1 od węzła Świerklany do węzła Mszana. Przewidywany termin dopuszczenia do ruchu autostrady A1 na odcinku Świerklany–Gorzyczki bez ograniczeń to I połowa 2014 r. - zapewnia GDDKiA.

Umowa z ostatnim wykonawcą – firmą Alpine Bau została zerwana przez GDDKiA 25 maja br, po tym jak wykonawca, mimo wielokrotnych deklaracji, nie realizował autostrady A1, ani postanowień zawartych w porozumieniu z lipca 2012r.
Tematy w artykule: most

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Nowy most na Sole w Żywcu już przejezdny

Polskie drogi 2015-10-15

Komentuj:

~warszawiak 2013-07-05

@jumper: Z ogólnie chorym prawem i darmozjadami w sejmie mogę się zgodzić. Ale czy musi być nowy przetarg? To dlaczego wybranie Przedsiębiorstwa Usług Technicznych Sp. z o.o., INTERCOR z Zawiercia na wykonanie programu naprawczego mostu odbyło się bez przetargu, a wcześniej zdało egzamin wybranie wykonawców bez przetargu na 2-ch odcinkach A2 Warszawa-Łódź? Gdyby tam rozpisano nowy przetarg, to sadzę, że do dzisiaj nie możnaby jeździć po tej drodze.

~jumper 2013-07-04

do : warszawiak : Tak - musi być przetarg . Takie mamy chore prawo w chorym naszym kraju . SEJMU i POLITYKÓW trzeba się pozbyć a nie GDDKiA . To stanowiący prawo posłowie są winni nie stanowiąc tego prawa od lat . Pan Nieudolny Witecki oraz Pani NaSzkiełko Nelken postępują zgodnie z durnymi przepisami . I umywają ręce, nie rozumiesz ? Im nie zależy aby pozbyć się kryterium najniższej ceny czy wybierania tego samego wykonawcy w kolejnym przetargu . Im zależy na czasie . Prawdziwe pieniądze robi się na wielkich, słomianych inwestycjach . Jako "konsultanci" oni dostają procent od tej czy innej kwoty . Im dłużej budujemy tym co ? No ? Stać Cię ... podwójny koniak dla Ciebie .

~warszawiak 2013-07-02

Ty jak zwykle uważasz, że jest wszystko w porządku, a to, że droga będzie mieć w najlepszym razie 4,5 roku spóźnienia, (to na razie według ostatnich komunikatów GDDKiA, ale życie wielokrotnie pokazało, że to co twierdzi GDDKiA należy jednym uchem wpuszczać, a drugim wypuszczać) to oczywiscie dla ciebie drobiazg i "nie ma się co czepiać". Czy znasz chociaż historię budowy tej drogi? A jeżeli jest tak, jak piszesz, że "generalnie droga jest skończona" to po cholerę ma być przetarg? Na "jakąś tam kosmetykę"?

~nikt 2013-07-02

ty jak zwyke marudzisz generlanie droga jest skończona no może jakas tam kosmetyka nie ma sie co czepiać problem był projekt nietypowy i stad problemy sia ciagneca zmiana wykonawcy na tego samego a czas leci może podeprzeć jak rozwalone właśnie stare estakady tras Ł i trochę wyluzuj może

~warszawiak 2013-07-02

Najwiekszej afery drogowej III RP ciąg dalszy. Po pierwsze: po co tracić czas na przetarg na dokończenie całego odcinka, a nie wybrać wykonawcy "z wolnej ręki", tak jak to zrobiono z wykonaniem programu naprawczego tego cholernego mostu? Po drugie: kolejny raz GDDKiA robi z siebie i usiłuje z nas zrobić idiotów. Wcześniej GDDKiA zarzekała się, że oprócz mostu wszystko jest już gotowe. To co ma znaczyć ten cytat?: "Wykonawca dokończenia budowy mostu oraz odcinka autostrady A1 Świerklany – Mszana, zostanie wybrany w osobnym postępowaniu". Koniec cytatu. Jak wszystko jest gotowe, to po diabła ma być wybierany wykonawca odcinka autostrady? I po trzecie: jak (uwaga: "przy sprzyjających warunkach atmosferycznych", no tak, w lecie może padać deszcz, a grudniu śnieg i w dodatku przyjść mróz, ale to dla GDDKiA już znane i normalne przeszkody) wszystko ma być ukończone do końca roku, to dlaczego przewidywany termin otwarcia to pierwsza połowa przyszłego roku, a nie np styczeń, czy choćby luty 2014? Czyżby dopuszczanie do ruchu i odbiory miały trwać następne sześć miesięcy? Byłby to chyba rekord świata. Przypominam, że pierwotny termin oddania tego odcinka wraz z mostem to: STYCZEŃ 2010 r.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech