mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Połączą Bydgoszcz z S5, a zaczną od skrzyzowania

Połączą Bydgoszcz z S5, a zaczną od skrzyzowania

Kończą się prace projektowe związane z pierwszym etapem rozbudowy drogi łączącej Bydgoszcz z węzłem na trasie S5 w Białych Błotach. Wkrótce ruszą prace przy skrzyżowaniu z Czerską. Następny etap to budowa drugiej jezdni poza terenem zabudowanym.

Połączą Bydgoszcz z S5, a zaczną od skrzyzowania
Część ważnej drogi została zmodernizowana dwa lata wcześniej . – Teraz zamierzamy zabrać się za kolejny odcinek przy skrzyżowaniu z Czerską. Właśnie kończą się prace nad projektem. Pasy ruchu zostaną posegregowane, czyli powstanie tak zwane skrzyżowanie skanalizowane. Wcześniejsze plany związane z budową ronda w tym miejscu nie zyskały akceptacji GDDKiA. Podobnie było z propozycją, którą zyskała akceptację gminy Białe Błota związaną z zainstalowaniem w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Liczymy jednak, że wprowadzenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo od strony Bydgoszczy, dobudowanie chodników i zjazdów oraz dwóch wysepek dzielących pasy ruchu poprawi bezpieczeństwo i płynność jazdy. Pasy ruchu będą miały szerokość 3,5 metra. Po południowej stronie zbudowany zostanie szeroki 3,7 metrowy chodnik. Jezdnia zyska odwodnienie. Do posesji zbudowanych zostanie 10 zjazdów. To jednak dopiero początek rozbudowy DW nr 223 – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

– Projekt, który rozpoczynamy w tym roku obejmuje także drugie zadanie związane z dobudowaniem drugiej jezdni na odcinku od planowanego ronda „Miedzyń” (skrzyżowanie z drogami na Miedzyń i Trzciniec) do ul Centralnej – wyjaśnia naczelnik Wydziału Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej ZDW, Ryszard Gilewski. - Teraz biuro usług projektowych RiW s.c. Wiesława i Radzisław Oczkowicz kończy prace nad dokumentacją techniczną i kompletowaniem niezbędnych zezwoleń. Dla nas to jedna z najważniejszych inwestycji, która ma zapewnione dofinansowanie na realizację w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jego realizacja rozpocznie się pod koniec roku lub w 2013 roku. W tym czasie wspólnie z powiatem bydgoskim oraz gminą będziemy gotowi do budowy ronda „Miedzyń”. Ten odcinek ma posiadać dwie jezdnie oddzielone od siebie barierami sprężystymi. Na każdej znajdą się dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metrów oraz dodatkowo pobocze. Równocześnie między Białymi Błotami i Bydgoszczą powstanie ścieżka rowerowa. Przy zmodernizowanej drodze zainstalowane zostanie oświetlenie. Na skrzyżowaniu z Centralną, Altanową i Leśną powstanie rondo turbinowe. Takie rozwiązanie z jednej strony gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, a z drugiej pozwala na płynniejszy przejazd pojazdów na najbardziej obciążonym kierunku. Nowy układ komunikacyjny w tym rejonie będzie uwzględniał przyszłą lokalizację nowego budynku urzędu gminy. Na ulicy Białej od Szubińskiej w kierunku Betonowej wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.

Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~romek 2012-04-03

To wszystkie rozwiazania sa dobre jednak pozostanie waska rynna drogi od wspomianego ronda turbinowego przy ul Centralnej do rozjazdu który ma powstac przy ul Czrskiej.Istniejace swiatła przy przejsciu koło UG Białe Błota skutecznie paralizuja ruch na ałej trasie powodujac gigantyczne korki po 15 w piatek w kierunku na Poznań.Brakuje solidnego rozwiazania tego tematu np jezdni w wykopie na tym newralgicznym kierunku odcinku przykrytego w rejonie centralnym.Gmina Białe Błota intensywnie rozbudowuje własna infrastrukture handlową po obu stronach drogi co powoduje bardzo intensywny ruch pieszych po obu stronach drogi

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.