mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Połączą Łódź z autostradą

Połączą Łódź z autostradą

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 powstaną dwie trasy, które skomunikują południowe części Łodzi z węzłami na autostradzie A1.

Połączą Łódź z autostradą
Wiceprezydent Łodzi Jarosław Wojcieszek podpisał z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Włodzimierzem Fisiakiem umowy na dwa projekty dotyczące infrastruktury drogowej, które maja być realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Podpisanie umów wstępnych daje gwarancję władzom województwa, że Łódź złoży w określonym terminie wniosek o dofinansowanie projektu, a miasto uzyskało zapewnienie, że otrzyma dofinansowanie, gdy zrealizuje postanowienia umowy i projekty spełnią kryteria Komitetu Monitorującego RPO WŁ.

W Łodzi zostanie wybudowana ulica Śląska i trasa „Górna”. W ramach pierwszego projektu przewidziano budowę około 5,5 km ul. Śląskiej (od ul. Tomaszowskiej do ul. Rokicińskiej) wraz z rondem i łącznikiem włączającym ją do autostrady A1. Modernizacji mają być poddane także ulice: Rokicińska i Transmisyjna. Powstać mają nowe skrzyżowania, sygnalizacja świetlna i pętla autobusowa. Budowa pierwszego odcinka ul. Śląskiej o długości 2,9 km (od ul. Tomaszowskiej do zakładów DELL) zakończyła w 2007 r. Inwestycja ta ma przyczynić się do udostępnienia nowych terenów dla inwestorów z branży logistycznej i produkcyjnej. Ulica Śląska będzie również skrótem komunikacyjnym łączącym Łódź z drogą wojewódzką nr 713. Natomiast trasa „Górna” ma być przedłużeniem ciągu komunikacyjnego al. Włókniarzy/Jana Pawła II do ul. Rzgowskiej. Przewidywana długość nowej drogi to 4,5 km. Na pierwszym etapie prac przewidziano wybudowanie odcinka pomiędzy ul. Rzgowską, a ul. Paradną o długości 1,8 km.

Realizacja projektów pozwoli połączyć południowe części miasta z węzłami na autostradzie A1. Ma to również umożliwić odciążenie drogi krajowej nr 1 i centrum miasta z ruchu samochodowego. W konsekwencji skróci to czas przejazdu przez Łódź.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Audi A1 Cabrio – konkurent Mini

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~chłop z mazur 2008-07-29

A czy samorząd wojewódzki w podległych sobie drogach, planuje remont DW-726 na odcinku Rawa Maz.-Opoczno?(najkrótsze połączenie Olsztyn-Nowy Sącz) W tej chwili jest tam jedna wielka katastrofa jeśli chodzi o stan nawierzchni.

~R.B. 2008-07-27

Łódź nie będzie miała obwodnica dopóty, dopóki nasz rząd nie przyspieszy prac nad budową autostrady A1. To ona bowiem ma prowadzić tranzyt przez aglomerację. Łódź nie jest miastem typu Kowal czy Ozorków dla których obwodnica prowadzi w ciągu istniejącej drogi krajowej. Dla największych aglomeracji Polski obwodnice stanowią ciągi autostrad i dróg ekspresowych, dlatego niewiele zależy od władz miasta a od postępowań rządowych. Inne przykłady: Kraków: obwodnicą jest A4. Poznań: A2, Gdańsk: S6. Warszawa: wciąż czeka na układ dróg ekspresowych omijających miasto, podobnie Wrocław czy Lublin. A2 Stryków - Emilia już jest, wystarczy w pierwszej kolejności zbudować odcinek A1 Tuszyn - Stryków i już nie trzeba będzie przebijać się przez miasto jadąc z południa Polski nad Bałtyk.

~Kuba 2008-07-22

KB- to proste! Im wiecej prominentow tym mniejsza szansa ze cos sie zbuduje. Dla przykladu S3 jest budowana w ciszy medialnej i spokoju i sukcesywnie powstaja nowe odcinki. Z kolei wedlug Twojego stwierdzenia Wawa powinna miec super drogi a nie ma tam ani jednej autostrady, drogi ekspresowej a budowa obwodnicy srodmiejskiej na poczatkowym etapie...

~KB 2008-07-22

Ostatnio jak jechałem nad morze DK1, przebijałem się przez Łódź 2,5 h! Nie rozumiem dlaczego to miasto (drugie co do liczby ieszkańcow Polsce) do tej pory nie ma choćby prowizorycznej obwodnicy, niech będzie nawet jednojezdniowa! Przecież tylu prominentów stamtąd się wywodzi, a cały tranzyt dalej jak szedł tak idzie przez miasto???

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.