mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Budowa nowego odcinka, który połączy drogę krajową 94 z autostradą A4 jest już coraz bliżej. Przedstawiciele województwa małopolskiego wraz z odpowiednimi powiatami przygotowali dokumentację dla tej inwestycji.

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie
Podpisano już pierwsze dwie umowy dotyczące tej inwestycji. Władze województwa wraz z powiatami: chrzanowskim, krakowskim, olkuskim oraz gminy: Bolesław, Bukowno, Krzeszowice, Olkusz i Trzebinia przygotują opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla połączenia autostrady A4 z DK94.

Trasa przebiegnie przez wspomniane wyżej tereny, a dokument określi i oceni możliwe warianty przebiegu nowej drogi, co pozwoli na wybranie najlepszego rozwiązania. Studium powstanie do 2017 roku, a jego wartość to 350 tys. zł. Połowa kwoty zostanie sfinansowana z budżetu województwa, a za resztę odpowiadają samorządy.

Druga umowa dotyczy władz województwa oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego oraz gminy Krzeszowice. W ramach tego dokumentu zostanie dokonana aktualizacja koncepcji budowy połączenia dla autostrady A4 i DK 79 w Krzeszowicach, a także uzyskanie decyzji środowiskowej. Dokumentacja będzie przygotowana do 2017 roku i wskaże najlepsze rozwiązanie wraz z kosztami budowy nowej drogi. Koszt tej umowy to 200 tys. zł, a połowę pokryje województwo, natomiast resztę powiaty i gmina.

Jest to bardzo ważna inwestycja, której zadaniem będzie poprawa dostępności komunikacyjnej dla tych terenów, co poprawi ich atrakcyjność inwestycyjną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 131 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

A4 Złotoryja - Legnica - ograniczenia w ruchu

Polskie drogi 2017-01-16

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 pickupem roku 2017
Mitsubishi L200 otrzymał tytuł Best Pickup na ceremonii Carbuyer Awards 2017. Jurorzy docenili L200 za jego twardy charakter i mocny, czterocylindrowy dieslowski silnik 2,4 l.