mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Budowa nowego odcinka, który połączy drogę krajową 94 z autostradą A4 jest już coraz bliżej. Przedstawiciele województwa małopolskiego wraz z odpowiednimi powiatami przygotowali dokumentację dla tej inwestycji.

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie
Podpisano już pierwsze dwie umowy dotyczące tej inwestycji. Władze województwa wraz z powiatami: chrzanowskim, krakowskim, olkuskim oraz gminy: Bolesław, Bukowno, Krzeszowice, Olkusz i Trzebinia przygotują opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla połączenia autostrady A4 z DK94.

Trasa przebiegnie przez wspomniane wyżej tereny, a dokument określi i oceni możliwe warianty przebiegu nowej drogi, co pozwoli na wybranie najlepszego rozwiązania. Studium powstanie do 2017 roku, a jego wartość to 350 tys. zł. Połowa kwoty zostanie sfinansowana z budżetu województwa, a za resztę odpowiadają samorządy.

Druga umowa dotyczy władz województwa oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego oraz gminy Krzeszowice. W ramach tego dokumentu zostanie dokonana aktualizacja koncepcji budowy połączenia dla autostrady A4 i DK 79 w Krzeszowicach, a także uzyskanie decyzji środowiskowej. Dokumentacja będzie przygotowana do 2017 roku i wskaże najlepsze rozwiązanie wraz z kosztami budowy nowej drogi. Koszt tej umowy to 200 tys. zł, a połowę pokryje województwo, natomiast resztę powiaty i gmina.

Jest to bardzo ważna inwestycja, której zadaniem będzie poprawa dostępności komunikacyjnej dla tych terenów, co poprawi ich atrakcyjność inwestycyjną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman