mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie

Budowa nowego odcinka, który połączy drogę krajową 94 z autostradą A4 jest już coraz bliżej. Przedstawiciele województwa małopolskiego wraz z odpowiednimi powiatami przygotowali dokumentację dla tej inwestycji.

Połączenie DK94 z A4 - jest porozumienie
Podpisano już pierwsze dwie umowy dotyczące tej inwestycji. Władze województwa wraz z powiatami: chrzanowskim, krakowskim, olkuskim oraz gminy: Bolesław, Bukowno, Krzeszowice, Olkusz i Trzebinia przygotują opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla połączenia autostrady A4 z DK94.

Trasa przebiegnie przez wspomniane wyżej tereny, a dokument określi i oceni możliwe warianty przebiegu nowej drogi, co pozwoli na wybranie najlepszego rozwiązania. Studium powstanie do 2017 roku, a jego wartość to 350 tys. zł. Połowa kwoty zostanie sfinansowana z budżetu województwa, a za resztę odpowiadają samorządy.

Druga umowa dotyczy władz województwa oraz powiatów: chrzanowskiego, krakowskiego oraz gminy Krzeszowice. W ramach tego dokumentu zostanie dokonana aktualizacja koncepcji budowy połączenia dla autostrady A4 i DK 79 w Krzeszowicach, a także uzyskanie decyzji środowiskowej. Dokumentacja będzie przygotowana do 2017 roku i wskaże najlepsze rozwiązanie wraz z kosztami budowy nowej drogi. Koszt tej umowy to 200 tys. zł, a połowę pokryje województwo, natomiast resztę powiaty i gmina.

Jest to bardzo ważna inwestycja, której zadaniem będzie poprawa dostępności komunikacyjnej dla tych terenów, co poprawi ich atrakcyjność inwestycyjną.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 132 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach
W zeszłym roku poznaliśmy nową generację Volkswagena Tiguana, a teraz przyszedł czas na powiększoną wersję - Allspace. Samochód lada moment trafi do polskich salonów, a tymczasem importer opublikował cenniki. Najtańszy wariant z silnikiem 1.5 TSI kosztuje 117 090 zł.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic