mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Policzą pojazdy na drogach

Policzą pojazdy na drogach

Rusza Generalny Pomiar Natężenia ruchu na wszystkich drogach krajowych, który, na zlecenie GDDKiA, będzie realizowany przez cały bieżący rok w wyznaczonych punktach na drodze.

Policzą pojazdy na drogach
Tego typu pomiary, przeprowadzane przez GDDKiA co pięć lat, obejmują całą sięć dróg krajowych poza drogami przebiegającymi przez miasta na prawach powiatu, które nie podlegają zarządowi Generalnej Dyrekcji.

Rejestrowanie pojazdów prowadzone będzie od stycznia do grudniu, w specjalnie wyznaczonych i oznakowanych punktach. Cykl dzienny prowadzony będzie od godz. 6 do 22, a nocny od godz. 22 do 6 rano. Zebrane dane, z podziałem na kategorie pojazdów (rowery, motocykle, samochody osobowe, dostawcze o masie całkowitej do 3,5 t, ciężarowe powyżej 3,5 t bez przyczep, ciężarowe powyżej 3,5 t z przyczepami, autobusy i ciągniki rolnicze), pozwolą następnie obliczyć średnie dobowe natężenie ruchu rocznego (SDRR).

W 2015 roku planuje się przeprowadzenie 9 pomiarów, w następujących terminach:
• I pomiar - 22 styczeń
• II pomiar - 17 marca
• III pomiar - 13 maja
• IV pomiar - 9 lipca
• V pomiar - 12 lipca
• VI pomiar - 18 sierpnia
• VII pomiar - 23 sierpnia
• VIII pomiar - 7 października
• IX pomiar - 6 grudnia
 
Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu stanowią jedną z najbardziej istotnych informacji o sieci drogowej administrowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych Autostrad. Na ich podstawie podejmowane będą decyzje dotyczące budowy nowych i przebudowie istniejących dróg. Na podstawie Generalnego Pomiaru Ruchu podejmowane będą również decyzje związane z klasyfikacją dróg, ustalaniem ciągów dróg oraz ich priorytetów w sieci drogowej zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym.

Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu 2015 roku poznamy w przyszłym roku.
Tematy w artykule: GDDKiA ruch drogowy

Podobne wiadomości:

GDDKiA prowadzi procesy sądowe na ponad 6 mln

GDDKiA prowadzi procesy sądowe na ponad 6 mln

Polskie drogi 2016-01-19

Kolejne 1000 km dróg - nowe umowy GDDKiA

Kolejne 1000 km dróg - nowe umowy GDDKiA

Polskie drogi 2016-02-23

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wystąpiła do Unii Europejskiej o dotację na budowę nowego systemu zarządzania ruchem drogowym. Wygląda też na to, że w najbliższych latach Polska zamieni się w wielki plac budowy, ponieważ do 2019 roku ma powstać 1000 km nowych dróg.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.