mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Policzą pojazdy na drogach krajowych

Policzą pojazdy na drogach krajowych

21 stycznia rozpocznie się Generalny Pomiar Ruchu, czyli wielkie liczenie pojazdów korzystających z dróg krajowych Polsce. Zebrane informacje zostaną wykorzystane przy podejmowaniu decyzji dotyczących m .in. budowy nowych dróg i utrzymania sieci dróg w jak najlepszym stanie.

Policzą pojazdy na drogach krajowych
Generalny Pomiar Ruchu wykonywany jest co pięć lat, a liczenie pojazdów prowadzone jest przez jedenaście dni w roku, w specjalnie wyznaczonych i oznakowanych punktach na drodze. Dziewięć razy w ciągu dnia (od godz. 6 do 22) i dwa razy w nocy (od godz. 22 do 6). Zebrane dane, z podziałem na kategorie pojazdów (rowery, motocykle, samochody osobowe, dostawcze o masie całkowitej do 3,5 t, ciężarowe powyżej 3,5 t bez przyczep, ciężarowe powyżej 3,5 t z przyczepą, autobusy i ciągniki rolnicze) pozwolą obliczyć średnie dobowe natężenie ruchu.

Wyniki Generalnego Pomiaru Ruchu stanowią jedną z najbardziej istotnych informacji o zarządzanej sieci drogowej. Na ich podstawie podejmowane są decyzje dotyczące budowy nowych dróg: ich przekroju, geometrii i skrzyżowań. Określane są wskaźniki ekonomiczne decydujące o realizacji inwestycji lub jej zaniechaniu, przeprowadzeniu remontu i jego zakresie. Na podstawie wyników podejmowane są też decyzje związane z klasyfikacją dróg, ustalaniem ciągów dróg i ich priorytetów w sieci drogowej w skali kraju i międzynarodowej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Fiat Punto Evo i Punto Classic, Hyundai i20 i...

auto motor i sport 0000-00-00

Czy do tańca trzeba dwojga? Fiat wprowadza Punto Evo, u Hyundaia zadebiutował i20, Peugeot odświeżył 207. Nowy nowego nowym pogania. Tymczasem obok nich wciąż są w ofercie modele poprzedniej generacji - Punto Classic, Getz i 206+. Co są warte?

Komentuj:

~koszalinianin 2010-01-25

niech policzą ruch na drogach nr.6 i 11 w Koszalinie ale latem . Teraz jest duży-latem jest super duuuuzy

~Alfista 2010-01-25

Romek i Zyga. Nie zgrywajcie IMBECYLÓW! Pomiar jest dokonywany przez 11 dni w roku, a nie tylko w styczniu! Jak nie macie akurat nic mądrego do powiedzenia, to siedźcie cicho, a nie próbujecie ludzi wprowadzić w błąd! Czy któryś z Was w ogóle przeglądał dane GPR z poprzednich badań?!? Zdziwilibyście się ilu motocyklistów jeździ "w styczniu"!

~bla 2010-01-20

rotfl, nie no, inteligencja niektórych tu piszących jest jeszcze zabawniejsza niż dziennikarzy. Jak byście mieli choćby tyle oleju w głowie żeby zajrzeć na stronę GDDKiA to byście wiedzieli, że GPR prowadzi się przez cały rok, w wybranych dniach. Kiedy mają zaczynać pomiary jak nie w styczniu, mają czekać do lata? :DDD

~Zyga 2010-01-20

Wyniki pomiarów dokonanych w środku zimy przy kilkunastostopniowym mrozie i silnych wiatrach bedą oczywiście wiarygodne - szczególnie jeśli chodzi o natężenie ruchu jednośladów. Wiarygodność będzie wzraztała razem z przejezdnością zasypywanych śniegiem dróg. Po prostu pomysł - miód-malina! A później się dziwimy, że GDDKiA nie widzi potrzeby budowy ścieżek rowerowych a piesi giną chodząc po jezdni. Pozdrawiam

~romek 2010-01-20

Pomiary zapewne wykonywane sa na głownych drogach DK które sa i tak bardzo przeciazone.Dlaczego w styczniu a nie latem gdy wzmaga sie ruch turystyczny.Czy nie istnieja systemy elektronicznego pomiaru który na biezaco dostarczał wiarygodne dane kamery pentle indukcyjne.Pomiar dostarczy danych ze nalezy drogi budować aby stały sie bezpieczniejsze o tym wie kazdy uzytkownik drogi w Polsce.Kto robi te pomiary? chyba jest to niezły interes jak stojace przy drodze tablice tkz "czarne punkty" jedyne tego typu w Europie melodie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando