mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Polimex naprawi dojazdy do mostu w Płocku

Polimex naprawi dojazdy do mostu w Płocku

Władze Płocka porozumiały się z Polimeksem, wykonawcą ostatniego odcinka dojazdów do nowego mostu w Płocku. Do końca marca Polimex opracuje projekt naprawy "spływających" skarp dróg dojazdowych do mostu w Płocku i zajmie się jego realizacją. Koniec prac zaplanowano najpóźniej na połowę października.

Polimex naprawi dojazdy do mostu w Płocku
15 lutego prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał porozumienie z prezesem Polimeksu Konradem Jaskółą. Pierwszym krokiem do porozumienia było zapłacenie wykonawcy IV odcinka dróg dojazdowych zaległych pieniędzy. Wypłata Polimeksowi 9 milionów 775 tysięcy plus blisko milion 700 tys. zł odsetek to efekt wyroku sądowego.

Polimex pozostaje generalnym wykonawcą inwestycji. Teraz najważniejsze jest uzyskanie dofinansowania unijnego, czyli otrzymanie pozytywnej opinii z Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Początkowo miały to być ponad 53 miliony zł, ale po kontroli - przeprowadzonej przez CUPT w czerwcu 2010 r. – kwota ta została zmniejszona do 30 mln. To efekt raportu, w którym między innymi wytknięto złe zarządzanie projektem, brak współpracy między miastem a wykonawcą. Może, między innymi dzięki podpisaniu 15  lutego porozumienia i miesięcznym sprawozdaniom, składanym do CUPT przez inżyniera miasta i pełnomocnika ds. inwestycji strategicznych, kwotę dofinansowania uda się zwiększyć.

Przejazd powinien być gotowy na koniec 2008 r., ale Urząd Miasta wszedł w konflikt z wykonawcą. Chodziło o problemy techniczne, wykonawca sygnalizował, że ma kłopoty z wykonaniem skarp drogi, która w wykopie przecina Ciechomice. Twierdził, że projekt, który otrzymał, był wadliwy. Nie uwzględniał też istnienia w tym miejscu cieków wodnych, które skarpy niszczyły. Mimo wpisów do dziennika budowy nikt z ratusza nie zareagował. Potem doszła kłótnia o dotrzymanie terminów zakończenia robót i wstrzymanie przez ratusz wypłaty ostatnich transz pieniędzy dla Polimeksu. Skończyło się tym, że spór o zapłatę między Polimeksem i Urzędem Miasta trafił do sądu, a prawie gotowa droga stała przez rok nieużytkowana. Zyskała miano najdroższej i najdłuższej w kraju ścieżki rowerowej, bo tylko piesi i rowerzyści mogli z niej korzystać. Spór trwał nadal. Nagły zwrot nastąpił po wyborach samorządowych – przypomina Gazeta Wyborcza.

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Maybach 62S – na wysoki połysk

auto motor i sport 0000-00-00

Od 630-konnego silnika po wnętrze to dzieło ludzi, a nie bezimiennych robotów. Zadbali oni o to, by pasażerowie tylnej kanapy poczuli się maksymalnie dopieszczeni.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.