mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Półmetek autostrady A1 Nowe Marzy – Czerniewice

Półmetek autostrady A1 Nowe Marzy – Czerniewice

Zaawansowanie prac na budowie autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice przekroczyło 50 proc. Jeżeli tempo prac zostanie utrzymane, a warunki pogodowe nie staną na przeszkodzie, drugi etap koncesyjnego odcinka autostrady zostanie oddany przed czasem. Takie zapewnienie składa spółka GTC, koncesjonariusz autostrady A1.

Półmetek autostrady A1 Nowe Marzy – Czerniewice

Na koniec sierpnia br. zaawansowanie robót na A1 osiągnęło 53 proc. Oznacza to wykonanie połowy wszystkich prac zaplanowanych w harmonogramie. Ta część procesu realizacji obejmowała, oprócz budowy, również projektowanie, pozyskiwanie pozwoleń na budowę, mobilizację ludzi, sprzętu oraz zapleczy produkcyjnych, zabezpieczenie materiałów, dostawców i podwykonawców.

Wykonano już prace związane z wymianą gruntów, wykopami i nasypami (76 proc. z planowanych 10 000 tys. m³ mas ziemnych), położonych zostało 406 tys. ton podbudowy oraz 386 tys. ton mas bitumicznych (z planowanych odpowiednio: 1 100 tys. ton oraz 1 200 tys. ton). Roboty są prowadzone na wszystkich 51 obiektach mostowych – wiaduktach, przejściach dla zwierząt, przejazdach gospodarczych oraz dwóch dużych mostach przez Wisłę. Zaawansowanie prac na tych przeprawach wynosi: 56 proc. na moście pod Grudziądzem, 82 proc. ma moście na obwodnicy Torunia.

Prace budowlane ruszyły w lipcu ubiegłego roku. Na obecnym etapie w realizację projektu zaangażowanych jest bezpośrednio 1,1 tys. osób. W szczycie na placu budowy pracuje dodatkowo około 3 tys. osób zatrudnionych przez podwykonawców. Obecnie na rzecz realizacji projektu współpracuje blisko 70 firm z regionu, w tym, oprócz wspomnianych podwykonawców, dostawcy i firmy transportowe.

Budowa odcinka Nowe Marzy-Czerniewice to bezpośrednia kontynuacja inwestycji z Rusocina do Nowych Marzów. Pierwszy, 25-kilometrowy odcinek autostrady Rusocin – Swarożyn został oddany do ruchu w grudniu 2007 roku. W październiku 2008 roku, również przed czasem, oddano do użytku kolejne 65 kilometrów autostrady Swarożyn – Nowe Marzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 – nadchodzi nowa moda

auto motor i sport 0000-00-00

Już niedługo pokazanie się w mieście za kierownicą takiego auta jak Audi A8, Q7 czy R8 może być obciachowe. Na topie mają być zwinne i przyjazne dla środowiska auta, na przykład... Audi A1.

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.