mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Półmetek autostrady A1 Nowe Marzy – Czerniewice

Półmetek autostrady A1 Nowe Marzy – Czerniewice

Zaawansowanie prac na budowie autostrady A1 na odcinku Nowe Marzy – Czerniewice przekroczyło 50 proc. Jeżeli tempo prac zostanie utrzymane, a warunki pogodowe nie staną na przeszkodzie, drugi etap koncesyjnego odcinka autostrady zostanie oddany przed czasem. Takie zapewnienie składa spółka GTC, koncesjonariusz autostrady A1.

Półmetek autostrady A1 Nowe Marzy – Czerniewice

Na koniec sierpnia br. zaawansowanie robót na A1 osiągnęło 53 proc. Oznacza to wykonanie połowy wszystkich prac zaplanowanych w harmonogramie. Ta część procesu realizacji obejmowała, oprócz budowy, również projektowanie, pozyskiwanie pozwoleń na budowę, mobilizację ludzi, sprzętu oraz zapleczy produkcyjnych, zabezpieczenie materiałów, dostawców i podwykonawców.

Wykonano już prace związane z wymianą gruntów, wykopami i nasypami (76 proc. z planowanych 10 000 tys. m³ mas ziemnych), położonych zostało 406 tys. ton podbudowy oraz 386 tys. ton mas bitumicznych (z planowanych odpowiednio: 1 100 tys. ton oraz 1 200 tys. ton). Roboty są prowadzone na wszystkich 51 obiektach mostowych – wiaduktach, przejściach dla zwierząt, przejazdach gospodarczych oraz dwóch dużych mostach przez Wisłę. Zaawansowanie prac na tych przeprawach wynosi: 56 proc. na moście pod Grudziądzem, 82 proc. ma moście na obwodnicy Torunia.

Prace budowlane ruszyły w lipcu ubiegłego roku. Na obecnym etapie w realizację projektu zaangażowanych jest bezpośrednio 1,1 tys. osób. W szczycie na placu budowy pracuje dodatkowo około 3 tys. osób zatrudnionych przez podwykonawców. Obecnie na rzecz realizacji projektu współpracuje blisko 70 firm z regionu, w tym, oprócz wspomnianych podwykonawców, dostawcy i firmy transportowe.

Budowa odcinka Nowe Marzy-Czerniewice to bezpośrednia kontynuacja inwestycji z Rusocina do Nowych Marzów. Pierwszy, 25-kilometrowy odcinek autostrady Rusocin – Swarożyn został oddany do ruchu w grudniu 2007 roku. W październiku 2008 roku, również przed czasem, oddano do użytku kolejne 65 kilometrów autostrady Swarożyn – Nowe Marzy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 78 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 – nadchodzi nowa moda

auto motor i sport 0000-00-00

Już niedługo pokazanie się w mieście za kierownicą takiego auta jak Audi A8, Q7 czy R8 może być obciachowe. Na topie mają być zwinne i przyjazne dla środowiska auta, na przykład... Audi A1.

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.