mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Półmetek na DW 637 Stanisławów-Węgrów

Półmetek na DW 637 Stanisławów-Węgrów

Budowa drogi wojewódzkiej 637 Stanisławów-Węgrów przekroczyła półmetek. W ciągu roku od rozpoczęcia budowy realizująca inwestycję Skanska wykonała już większość z prac wartych łącznie ponad 100 mln zł.

Półmetek na DW 637 Stanisławów-Węgrów
Droga wojewódzka 637 Stanisławów-Węgrów powstaje na zlecenie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. W zakres prac wchodzi budowa odcinka drogi o długości 35 km.

- W chwili obecnej przy budowie drogi pracuje ponad 200 pracowników – mówi Tomasz Kaliniak, Menadżer Projektu, Skanska. – Zaawansowanie robót na projekcie wynosi ponad 70%.

Skanska wykonała już pełną konstrukcję drogi do warstwy wiążącej na odcinku 28,3 km. Prace te zostały zrealizowane w ciągu 9 miesięcy roboczych (bez okresu zimowego), co daje ponad 3 km drogi na miesiąc. Ostatnia warstwa - ścieralna jest ułożona na długości 8 km.

– Wykonaliśmy już także 25 zatok autobusowych i ustawiliśmy ponad 70 km krawężników – dodaje Tomasz Kaliniak.

Do wykonania przez Skanska w zakresie prac drogowych pozostało ułożenie warstwy ścieralnej na 20 km wykonanego już odcinka drogi oraz wykonanie pełnej konstrukcji drogi na odcinku 6,7 km.

Termin zakończenia prac na drodze 637 to październik przyszłego roku, jednak większość robót drogowych Skanska planuje zakończyć jeszcze w tym roku. – Po sezonie zimowym pozostałyby nam do wykonania trawniki i oznakowanie poziome – podsumowuje Tomasz Kaliniak.

- W ramach prac mostowych zakończyliśmy budowę obiektów w miejscowościach Węgrów, Makówiec, Osęczyzna - mówi Piotr Kononiuk, Kierownik Budowy, Skanska. – Powstała też kładka dla pieszych nad rzeką Liwiec, do której obecnie wykonujemy dojazdy. W miejscowości Roguszyn stary most został w połowie rozebrany i wykonany na nowo z rury stalowej. Druga połowa mostu zostanie zbudowana po przełożeniu ruchu, co planowane jest jeszcze we wrześniu. Most na rzece Liwiec, który początkowo miał być remontowany, po decyzji inwestora zostanie rozebrany do fundamentów i odbudowany od nowa. Prace rozpoczną się wiosną przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~Alfista 2012-09-18

SUPER! Czekamy jeszcze na odcinek do Warszawy :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.