mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Jędrzejowa czeka na otwarcie

Północna obwodnica Jędrzejowa czeka na otwarcie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła Wniosek o zezwolenie na użytkowanie północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78 został złożony w czwartek przez Generalną. Droga zostanie otwarta po wydaniu zezwolenia przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. GDDKiA szacuje, że kierowcy powinni nią pojechać jeszcze w grudniu.

Północna obwodnica Jędrzejowa czeka na otwarcie
27 listopada wykonawca inwestycji zgłosił zgodnie z terminem zakończenie robót budowlanych. Na terenie inwestycji trwają jedynie prace porządkowe. W międzyczasie WINB przystąpi do obligatoryjnej kontroli inwestycji oraz procedur związanych z rozpatrywaniem wniosku o zezwolenie na użytkowanie nowej trasy.
 
Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik ma na celu przejęcie ruchu tranzytowego z istniejącej, a biegnącej przez Jędrzejów  na kierunku wschód-zachód trasy, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i poprawę komfortu jazdy. Obwodnica północna Jędrzejowa jest powiązana z wybudowaną w latach 2003–2005 obwodnicą wschodnią w ciągu drogi ekspresowej S7. Droga krajowa nr 78 to niezwykle istotny element skomunikowania Śląska i południowych granic Polski z województwem świętokrzyskim i wschodnimi regionami kraju.
 

Północna obwodnica Jędrzejowa ma dwie jezdnie i parametry GP (drogi głównej o ruchu przyspieszonym). Trasa o długości blisko 8 kilometrów łączy  miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi ekspresowej S7.

Roboty budowlane wykonane w latach 2010 – 2012 kosztowały 186 mln złotych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość całego projektu to około 250 mln złotych, maksymalna kwota dofinansowania to około 110 mln złotych.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~husqi 2012-12-19

wylot na północ oczywiscie

~husqi 2012-12-19

Dobrze piszesz, ale nie zapominajmy o tragicznym / jednojezdniowym, wąskim i w dodatku skoleinowanym wylocie z 800 tysięcznego Krakowa na zachód, no i przejscie przez Słomniki jedyna mieścina na 7 bez obwodnicy.O długiej 2,5 kilometrowej S7 na Rybitwach, zakończonej kontrolami prędkosci i zakretem nie wspomne

~astrolog 2012-12-05

Nie tylko. Bardzo pilne jest tez wykonanie odcinka S7 Checiny-Jedrzejow. Caly ruch tranzytowy na Krakow i Slask od polnocy leci ta trasa, ktora jest wiecznie zawalona. Ponoc jednak S7 jest w tej chwili priorytetem i cos mowia o przetargu w 2013 roku. Dotyczy to takze odcinkow Radom - Skarzysko.

~isio 2012-12-02

Nareszcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba najwęższe gardło w drodze ze wschodu na śląsK!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.