mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Jędrzejowa czeka na otwarcie

Północna obwodnica Jędrzejowa czeka na otwarcie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła Wniosek o zezwolenie na użytkowanie północnej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78 został złożony w czwartek przez Generalną. Droga zostanie otwarta po wydaniu zezwolenia przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. GDDKiA szacuje, że kierowcy powinni nią pojechać jeszcze w grudniu.

Północna obwodnica Jędrzejowa czeka na otwarcie
27 listopada wykonawca inwestycji zgłosił zgodnie z terminem zakończenie robót budowlanych. Na terenie inwestycji trwają jedynie prace porządkowe. W międzyczasie WINB przystąpi do obligatoryjnej kontroli inwestycji oraz procedur związanych z rozpatrywaniem wniosku o zezwolenie na użytkowanie nowej trasy.
 
Północna obwodnica Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78 Szczekociny – Jędrzejów – Chmielnik ma na celu przejęcie ruchu tranzytowego z istniejącej, a biegnącej przez Jędrzejów  na kierunku wschód-zachód trasy, co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu i poprawę komfortu jazdy. Obwodnica północna Jędrzejowa jest powiązana z wybudowaną w latach 2003–2005 obwodnicą wschodnią w ciągu drogi ekspresowej S7. Droga krajowa nr 78 to niezwykle istotny element skomunikowania Śląska i południowych granic Polski z województwem świętokrzyskim i wschodnimi regionami kraju.
 

Północna obwodnica Jędrzejowa ma dwie jezdnie i parametry GP (drogi głównej o ruchu przyspieszonym). Trasa o długości blisko 8 kilometrów łączy  miejscowość Prząsław z węzłem kieleckim na istniejącej już wschodniej obwodnicy Jędrzejowa w ciągu drogi ekspresowej S7.

Roboty budowlane wykonane w latach 2010 – 2012 kosztowały 186 mln złotych. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Wartość całego projektu to około 250 mln złotych, maksymalna kwota dofinansowania to około 110 mln złotych.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~husqi 2012-12-19

wylot na północ oczywiscie

~husqi 2012-12-19

Dobrze piszesz, ale nie zapominajmy o tragicznym / jednojezdniowym, wąskim i w dodatku skoleinowanym wylocie z 800 tysięcznego Krakowa na zachód, no i przejscie przez Słomniki jedyna mieścina na 7 bez obwodnicy.O długiej 2,5 kilometrowej S7 na Rybitwach, zakończonej kontrolami prędkosci i zakretem nie wspomne

~astrolog 2012-12-05

Nie tylko. Bardzo pilne jest tez wykonanie odcinka S7 Checiny-Jedrzejow. Caly ruch tranzytowy na Krakow i Slask od polnocy leci ta trasa, ktora jest wiecznie zawalona. Ponoc jednak S7 jest w tej chwili priorytetem i cos mowia o przetargu w 2013 roku. Dotyczy to takze odcinkow Radom - Skarzysko.

~isio 2012-12-02

Nareszcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba najwęższe gardło w drodze ze wschodu na śląsK!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.