mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Krakowski oddział GDDKiA podpisał na początku stycznia w obecności ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka umowę z firmą Sweco na wykonanie Koncepcji Programowej dla Północnej Obwodnicy Krakowa w ciągu drogi ekspresowej S52.

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace
Północna Obwodnica Krakowa znalazła się w sieci dróg krajowych, ciągu drogi ekspresowej S52 zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 19 maja 2016 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych. Inwestycję zaplanowano na lata 2019-2022, a jej łączny koszt wyniesie ok. 1,5 mld zł.

Umowa otwiera drogę do realizacji odcinka drogi ekspresowej o długości 14,9 km. Firma Sweco Engineering Sp. z o.o. zaoferowała cenę 6 843 748,29 zł brutto, a drogowcy uznali kwotę za najkorzystniejszą w przetargu. Wykonawca zadeklarował wykonanie zadania w 13 miesięcy od dnia podpisana umowy. W tym czasie wykonawca ma przygotować:

- Koncepcję Programową (KP) w tym m. in. analizy i prognozy ruchu, organizację ruchu dla odcinków objętych zamówieniem, dokumentację bezpieczeństwa tuneli, plan działań ratowniczych w zakresie części techniczno – budowlanej dla stadium Koncepcji Programowej, materiały informacyjne, opracowania ekonomiczno-finansowe;

- opinię geotechniczną, projekty robót geologicznych dla dokumentacji geologiczno - inżynierskich, dokumentację geologiczno- inżynierską, projektu robót geologicznych dla dokumentacji hydrogeologicznej, dokumentację hydrogeologiczną, dokumentację badań podłoża gruntowego, dokumentację hydrologiczno-hydrauliczną;

- materiały koncepcyjne do uzyskania DŚU (decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla brakującego 400 m odcinka przed węzłem Modlnica), przedmiary i kosztorysy oraz Program Funkcjonalno - Użytkowy.

Docelowo Północna obwodnica Krakowa ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku i liczyć 15 km długości. Trasa połączy węzeł Modlniczka z węzłem Mistrzejowice, który powstaje w ramach budowy odcinka S7 od Igołomska do granicy województwa świętokrzyskiego.

Prognozy przewidują, że już w 2025 roku ruch przekroczy tam średnio 30 tys. pojazdów na dobę. W tej chwili południowa obwodnica Krakowa obsługuje ponad 50 tys. pojazdów na dobę, a odcinek węzeł Kraków Tyniec – węzeł Kraków Sidzina przyjmuje 64 tys. pojazdów na dobę.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~warszawiak 2017-03-15

Witam Wszystkich raz jeszcze. Rozpoczął się 3-ci miesiąc, od kiedy brak jest na tym portalu jakiejkolwiek informacji drogowej. Naprawdę, dalsze zaglądanie tutaj mija się z celem. Jeszcze raz dziękuję wszystkim swoim Rozmówcom (zarówno tym, co się ze mną zgadzali, jak i tym, co się ze mną nie zgadzali) za wspólne internetowe spędzenie wielu lat i zapraszam Wszystkich do dyskusji na portal "conadrogach.pl", gdzie od dziś zacząłem regularnie zamieszczać swoje posty.

~warszawiak 2017-03-05

Również Ciebie pozdrawiam Jumper; pozdrawiam też Autobahnera, z którym niedawno wymieniłem parę postów i pozdrawiam wszystkich drogowych rozmówców. Przez wiele lat miło się z Wami dyskutowało o drogach, pomimo różnych nieraz zdań na ich temat. Niestety czas się chyba rzeczywiście żegnać, przynajmniej na tym portalu. A może spotkamy się wszyscy gdzie indziej; na "rynekinfrastruktury.pl" nie mam specjalnej ochoty, bo nie przepadam za obowiązkową rejestracją po to tylko, żeby umieścić swojego posta. Może na conadrogach.pl ? Co Wy na to?

~jumper 2017-03-01

Pozdrawiam Cię Warszawiak - fajnie się czytało Twoje komentarze i czasem podyskutowało o asfaltowych wstążkach. Tymczasem do przeczytania na innych forach - tutaj chyba już koniec..

~marek akatarek 2017-02-21

Szczerze wątpię w pisowską realizację, brakuje kasy i wszystko wstrzymają, może tylko na Łomżę nie :)

~warszawiak 2017-02-14

@Lucjan: Tak, równiutko od miesiąca znowu żadnych nowych drogowych informacji. Najgorsze jest to, że redakcja na parę moich wcześniejszych monitów w tej sprawie, w ogóle nie raczyła odpowiedzieć. Jak już ktoś tu napisał: szkoda, bo wcześniej był to niezły drogowy portal informacyjny; a ja dodam po raz wtóry, że teraz niestety zszedł na przysłowiowe psy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!