mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Tarnowa będzie mieć dwa pasy ruchu

Północna obwodnica Tarnowa będzie mieć dwa pasy ruchu

Ponad 7 mln zł netto będzie kosztowała rozbudowa ulicy Spokojnej w Tarnowie. Na zlecenie Urzędu Miasta Tarnowa inwestycję zrealizuje Skanska. Prace budowlane, dzięki którym ulica Spokojna zostanie rozbudowana o druga jezdnię, rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Północna obwodnica Tarnowa będzie mieć dwa pasy ruchu
Skanska poszerzy ulicę Spokojną, będącą fragmentem tzw. północnej obwodnicy Tarnowa, do końca października 2013 roku. Za sprawą tej inwestycji kierowcy, cierpiący z powodu często tworzących się w tym miejscu korków, będą jeździć nie jedną, a dwoma jezdniami.

- Rozbudowany będzie fragment ulicy Spokojnej na odcinku od ul. Nowodąbrowskiej do ul. Krzyskiej – mówi Witold Miśtak, Menadżer Projektu, Skanska. – W ramach inwestycji obok istniejącej drogi wybudujemy drugą jezdnię, a następnie wyremontujemy tę, po której aktualnie jeżdżą kierowcy.

Po zakończeniu rozbudowy ulica Spokojna będzie miała dwie jezdnie o szerokości min. 7 m każda. Inwestycja na ul. Spokojnej obejmuje także rozbudowę skrzyżowania z ul. Nowodąbrowską oraz dostosowanie wlotów skrzyżowania ul. Krzyskiej z ul. Spokojną do nowego przekroju poszerzonej drogi.
Tematy w artykule: droga Tarnow obwodnica Tarnowa

Podobne wiadomości:

Top 10 wydarzeń 2014

Top 10 wydarzeń 2014

Aktualności 2014-12-30

Ile za S19 Sokołów Młp. – Stobierna?

Ile za S19 Sokołów Młp. – Stobierna?

Polskie drogi 2014-03-02

Komentuj:

~co jest 2012-12-30

NO to widzicie dwa paski TAM I NA ZAD. A może dwie dróżki/ jezdnie/ było by lepiej .

~AdJ 2012-12-27

Jezdnia jest rodzaju żeńskiego, więc DWIEMA jezdniami, panie redaktorze...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie
Na targach w Detroit zadebiutował właśnie jeden z najważniejszych modeli dla koncernu Volskwagen. Kolejne wcielenie Jetty lada moment trafi na ulice za wielką wodą.