mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Wojnicza pod ruchem

Północna obwodnica Wojnicza pod ruchem

Kierowcy mogą już korzystać z północnej części wschodniej obwodnicy Wojnicza. Obwodnica o długości 2,3 kilometra kosztowała ponad 13 milionów złotych.

Północna obwodnica Wojnicza pod ruchem
- Obwodnica ma bardzo duże znaczenie dla komunikacji w tej części regionu. Przenosi ruch północ-południe poza Wojnicz, znacznie zwiększa bezpieczeństwo i poprawia komfort jazdy. Inwestycja była szczególnie istotna po oddaniu do użytku autostrady i węzła w Wierzchosławicach. Dodatkowo ułatwiony został dojazd do wojnickiego Zielonego Parku Technologicznego oraz stref ekonomicznych w Tarnowie – powiedział wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela.

Budowa obwodnicy Wojnicza została podzielona na dwa zadania. Pierwsze, czyli budowa północnej części obejścia miasta, kosztowało ponad 13 mln zł (w tym z funduszy UE ponad 11 mln zł). Zakres prac obejmował budowę: 2,3 km nowej drogi, ronda w Dębinie Zakrzowskiej, poboczy, chodników i ekranów akustycznych, wykonanie kanalizacji i odwodnienia, przepustów z przejściami dla płazów oraz dróg serwisowych, a także budowę połączenia z drogą krajową nr 4, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Drugie zadanie, czyli budowa południowej części obwodnicy, jest w trakcie realizacji. Koszt przekracza 30 mln zł (w tym ponad 25 mln zł z UE). Zakres prac obejmuje budowę: 4,75 km nowej drogi, mostu łukowego z jezdnią, ronda w Wielkiej Wsi, dwóch przepompowni wód opadowych, parkingu do ważenia pojazdów, przejścia dla pieszych w formie tunelu, poboczy i chodników. W ramach projektu wykonane zostaną przepusty z przejściami dla płazów i drogi serwisowe. Realizacja obejmie także połączenia z drogą krajową nr 4, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz postawienie znaków.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Widoczny postęp prac na obwodnicy Bełchatowa

Polskie drogi 2015-09-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.