mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Północna obwodnica Wojnicza pod ruchem

Północna obwodnica Wojnicza pod ruchem

Kierowcy mogą już korzystać z północnej części wschodniej obwodnicy Wojnicza. Obwodnica o długości 2,3 kilometra kosztowała ponad 13 milionów złotych.

Północna obwodnica Wojnicza pod ruchem
- Obwodnica ma bardzo duże znaczenie dla komunikacji w tej części regionu. Przenosi ruch północ-południe poza Wojnicz, znacznie zwiększa bezpieczeństwo i poprawia komfort jazdy. Inwestycja była szczególnie istotna po oddaniu do użytku autostrady i węzła w Wierzchosławicach. Dodatkowo ułatwiony został dojazd do wojnickiego Zielonego Parku Technologicznego oraz stref ekonomicznych w Tarnowie – powiedział wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela.

Budowa obwodnicy Wojnicza została podzielona na dwa zadania. Pierwsze, czyli budowa północnej części obejścia miasta, kosztowało ponad 13 mln zł (w tym z funduszy UE ponad 11 mln zł). Zakres prac obejmował budowę: 2,3 km nowej drogi, ronda w Dębinie Zakrzowskiej, poboczy, chodników i ekranów akustycznych, wykonanie kanalizacji i odwodnienia, przepustów z przejściami dla płazów oraz dróg serwisowych, a także budowę połączenia z drogą krajową nr 4, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Drugie zadanie, czyli budowa południowej części obwodnicy, jest w trakcie realizacji. Koszt przekracza 30 mln zł (w tym ponad 25 mln zł z UE). Zakres prac obejmuje budowę: 4,75 km nowej drogi, mostu łukowego z jezdnią, ronda w Wielkiej Wsi, dwóch przepompowni wód opadowych, parkingu do ważenia pojazdów, przejścia dla pieszych w formie tunelu, poboczy i chodników. W ramach projektu wykonane zostaną przepusty z przejściami dla płazów i drogi serwisowe. Realizacja obejmie także połączenia z drogą krajową nr 4, budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych oraz postawienie znaków.
Tematy w artykule: obwodnice

Podobne wiadomości:

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli i Niska

Ogłoszony przetarg na obwodnicę Stalowej Woli...

Polskie drogi 2015-10-01

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.